Музика має знеболювальний ефект

Згідно з результатами досліджень, пацієнти хірургічного відділення, які слухали музику до, протягом чи після операції, значно менше хвилювались та були більше задоволені результатами медичного втручання.

Зокрема, як зазначили Дженні Хоул та її колеги з Лондонського університету королеви Марії у своєму огляді, таким пацієнтам потрібно було менше знеболювального, адже вони відчували менше болю.

В аналізі було охоплено дані рандомізованих контрольованих досліджень, в рамках яких дорослих пацієнтів, яким перед, протягом чи після хірургічної операції вмикали будь-який жанр музики, порівнювали з пацієнтами, що отримували стандартне медичне обслуговування. Особливий інтерес для дослідників становили постоперативний біль, потреба в знеболювальному, рівень тривожності, розповсюдження інфекції, темп загоєння ран, фінансові витрати, тривалість перебування у лікарні та задоволення пацієнта результатами операції.

Так, автори огляду звернули увагу, що в жодному дослідженні не вивчали вплив музики на розповсюдженість інфекції, темп загоєння ран і витрати. Також не спостерігалося жодних відмінностей у тривалості перебування пацієнтів у стаціонарі в залежності від того, слухали вони музику чи ні.

Однак було виявлено, що така когнітивна діяльність, як прослуховування музики, здатна знизити чутливість пацієнта до болю. Серед інших потенційних механізмів впливу – зниження вегетативної діяльності нервової системи, включаючи зменшення частоти пульсу і дихання, а також зниження артеріального тиску. Цікаво, що найкраще впливала на зниження болю і тривожності музика, яку вмикали перед операцією, а не під час чи після неї.

Пол Глажиу, PhD з Університету Бонд (Квінсленд, Австралія) зазначив, що прослуховування музики є простою процедурою, яка не вимагає особливих фінансових витрат, але яка суттєво зменшує тимчасові неприємні відчуття, що виникають у багатьох пацієнтів хірургічного відділення.

Однак він також звернув увагу на той факт, що складність реакції людини на музику викликає низку питань щодо використання музики в медичних цілях. І якщо вражаючі результати досліджень безумовно підтверджують доцільність використання музики у медичних закладах, то як саме – досі не до кінця зрозуміло, адже когось може заспокоювати Моцарт, а когось – Мадонна. 
 

За матеріалами сайту «Medscape»

Також читайте Броколі допоможе вашому мозку

Як і що потрібно пити під час бігових тренувань

Нудьга в цьому домі не живе: обираємо сімейне хобі