Найкраща дієта при остеоартриті

Остеоартрит це найпоширеніша форма артриту. Він розвивається коли хрящ у суглобах починає з часом руйнуватися. Ця хвороба може вразити будь-який із суглобів, але найчастіше це трапляється в колінних суглобах, стегнових, в руках або хребті, розповідають “Здоров’я суглобів”

Як дієта може допомогти при остеоартриті?

Споживання здорової їжі та дотримання збалансованої дієти може запобігти подальшому руйнуванню суглобів. Безперечно, що окремі продукти або харчові додатки не вилікують остеоартрит, але згідно з дослідженнями Фонду артриту (Arthritis Foundation), дотримання певних дієт може відчутно покращити перебіг хвороби.

Деякі продукти мають протизапальні якості, котрі поліпшать перебіг хвороби, в той час, як інші можуть навпаки посилити симптоми остеоартриту. Тому, варто з особливою уважністю ставитися до планування свого раціону.

Збалансована, поживна дієта дасть організму необхідні інструменти для боротьби із хворобою та для подальшого запобігання руйнування суглобів.

Відомо, що певні продукти зменшують запалення в організмі, а тому дотримання протизапальної дієти може значно покращити перебіг хвороби. Вживання достатньої кількості антиоксидантів, включаючи вітаміни А, С, та Е може запобігти подальшому руйнуванню суглобів.

Люди, котрі хворіють остеоартритом значно більше ризикують зіткнутися із проблемою високого холестерину. Тому, пониження холестерину може значно вплинути на симптоми хвороби.

Надмірна вага у людей може стати як причиною, так і наслідком остеоартриту. Зайва вага спричиняє зайве навантаження на суглоби, чим, своєю чергою, їх руйнує. Підтримка здорової ваги також може позитивно вплинути на перебіг захворювання суглобів.

Але не слід забувати, що при остеоартриті худнути буде набагато важче та небезпечніше, адже суглоби вже будуть вражені хворобою, тому потрібно пам’ятати про консультації лікаря.

Включення в раціон певних продуктів може зміцнити кістки, м’язи й суглоби та допомогти організму боротися із запальними процесами та захворюванням.

  • Жирна риба

Лосось містить у собі багато омега-3 жирних кислот, які мають протизапальні властивості. Ці поліненасичені жири можуть дуже допомогти людям, котрі страждають на остеоартрит. Варто вживати не менш ніж 1 порцію жирної риби на тиждень. Ті, хто не може, або не хоче їсти рибу мають натомість додати до раціону харчові додатки з омега-3, або насіння чіа чи льняну олію.

  • Оливкова олія

Окрім жирної риби, зменшити запальні процеси в організмі може оливкова олія. Вона містить багато олеокантилу, що за своїми якостями схожий із нестероїдними протизапальними препаратами. Також, корисною буде олія з авокадо, котра водночас зможе допомогти і з проблемами високого холестерину.

  • Молочна продукція

Молоко та молочні вироби містять у собі багато кальцію, вітаміну Д. Ці нутрієнти сприяють зміцненню кісток, що своєю чергою може поліпшити перебіг остеоартриту. Також молочні продукти багаті на білок, котрий напряму впливає на нарощення м’язів.

Темна листяна зелень

Саме темна зелень містить у собі дуже багато вітаміну Д, разом із фітохімічним речовинами та антиоксидантами, що борються зі стресом в організмі. Вітамін Д необхідний для засвоєння кальцію, та здатний підвищувати імунітет, допомагаючи організму боротися із інфекцією.

  • Броколі

Броколі містить з’єднання, котре називається сульфорафан і яке, на думку дослідників, може уповільнити прогресування остеоартриту. Цей овоч також багатий на вітаміни К і С, а також кальцій, що зміцнює кістки.

  • Зелений чай

Поліфеноли – це антиоксиданти, які на думки експертів, можуть зменшити запалення та уповільнити швидкість ураження хряща. Саме зелений чай містить у собі велику кількість поліфенолів.

  • Часник

Вчені вважать, що сполука дисульфіду, котра міститься у часнику може знищувати ферменти в організмі, котрі вражають хрящі.

  • Горіхи

Горіхи, Окрім того, що корисні для серця, містять у собі вітамін Е, кальцій, магній, цинк та багато клітковини. Вони також містять альфа-ліноленову кислоту, яка покращує роботу імунної системи.

Дослідження продемонстрували, що Середземноморська дієта може позитивно вплинути на перебіг остеоартриту. Вона зменшує запалення всередині суглобів. Окрім знеболюючого ефекту, ця дієта має і ряд інших позитивних результатів для здоров’я людини.

Дотримання цієї дієти може знизити ризик серцево-судинних захворювань, запобігти інсульту, хворобі Альцгеймера, хворобі Паркінсона. Дієта складається їз фруктів та овочів, цільнозернових, бобових, риби, йогурту та корисних поліненасичених жирів, які містять у собі оливкова олія, риба та горіхи.

Три типи їжі, котрих варто уникати

1. Цукор

Оброблений цукор, потрапляючи в організм, спонукає його до вивільнення цитокінів, які діють як месенджери запалення в організмі. Цукри, котрі додають до певних солодких напоїв, можуть погіршити вже наявне в тілі запалення.

2. Насичені жири

Продукти із високим вмістом насичених жирів, можуть спричинити запалення всередині жирових тканин. Окрім сприяння появі серцево-судинних захворювань, насичені жири можуть погіршити симптоми остеоартриту.

3. Рафіновані вуглеводи

Такі продукти як білий хліб, білий рис, картопляні чипси можуть прямо впливати на запальні процеси в організмі, тому варто уникати цих товарів у своєму раціоні.

Є прямі докази того, що певні продукти можуть покращити перебіг остеоартриту. Вони роблять це борючись  із запаленням, забезпечуючи організм поживними нутрієнтами, стимулюючи роботу кісток, м’язів та імунної системи у цілому.

Обмеження раціону від сприяючих запаленню продуктів теж буде дуже корисним для запобігання або покращення симптомів хвороби.

Через те, що зайва вага створює додатковий тиск на суглоби, то здорова, збалансована, насичена вітамінами та антиоксидантами дієта стане ключем для попередження як зайвої ваги, так і остеоартриту.

Джерело:

http://bit.ly/31SD2z1