Перехід на літній час: допоможемо організму

літній час

Перехід на літній час є щорічною подією, яка може впливати на наш організм та самопочуття. Адаптація до нового часу вимагає від нас певних зусиль, але з дотриманням кількох простих правил цей процес може пройти гладко і без значних незручностей. В ніч з 30 на 31 березня, Україна переводить стрілки годинників та переходить на літній час. Переведення часу це досить популярна тема для обговорення, яка повстає двічі на рік.

Вчені констатують, що зміна часу негативно впливає на здоров’я людини, а економісти висловлюють сумнів, що це має економічні переваги для господарства.

Переведення годинників на літній час переноситься трохи складніше, бо ми спимо на одну годину менше в порівнянні з переходом на зимовий час.

Адаптація організму триває від 4 до 10 днів. Найважче звикнути до нового розкладу людям похилого віку.

Про перехід на літній час

Переведення годинників порушує біологічні ритми людини. 

Серед реакцій організму на зміну найбільш поширені такі відчуття:

  • втома
  • зниження уваги
  • зміна апетиту
  • дискомфорт у животі
  • загострення серцево-судинних проблем

Так існують дані, що кількість серцевих нападів зростає на 25% у перший тиждень зміни часу, кількість інсультів – на 8%, кількість нещасних випадків на виробництвах – на 5%. Якщо ви не бажаєте поповнити цю сумну статистику –  скористайтеся нашими порадами.

Як адаптуватися до зміни часу

Щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника, важливо підготуватися заздалегідь і поступово.

За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на деякий час пізніше, так само і просинатися. Наприклад, можна від сьогодні щодня «додавати» собі 10 хвилин сну.

Аби добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну:

➡Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв).

➡Не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном.

➡Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий.

➡Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку.

➡Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте.

➡Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

За матеріалами

Image by Freepik