Здавалося б, всі ми знаємо основи правильного харчування. Ще в школі нам розповідали, які продукти корисні, які – не дуже. Зрозуміло, що в житті не завжди виходить правильно харчуватися, але ми намагаємось урізноманітнити своє меню овочами і фруктами, корисним хлібом з висівками, жирною рибою та іншим.
І все одно, звертаючись зі скаргами на своє здоров’я до фахівців, ми чуємо обридливе питання: «А що ви їсте?»
Здавалося б, це питання доречне, якщо скаржишся на проблеми з травленням, але який зв’язок між харчуванням і погіршенням пам’яті, швидкою стомлюваністю, сонливістю, млявістю?
Виявляється, існують спеціальні продукти для мозку, які покращують розумові процеси.
Які продукти корисні для мозку
Навіть якщо ви скептично ставитеся до рекомендацій лікарів про правильне харчування, зробіть над собою зусилля і введіть в раціон продукти для мозку. Тим більше, що ніякої особливої дієти дотримуватися не потрібно. Просто, вирушаючи в магазин, не забудьте купити:
Грецькі горіхи
Ну, от не дарма плід цього дерева підозріло нагадує обриси людського мозку. Природа буквально кричить нам: «з’їж мене!». У волоських горіхах повно вітамінів, фолієвої і жирних кислот. Єдиний мінус цього продукту – калорійність, тому не варто дуже ними захоплюватись.
Зелень і листові овочі
Якщо ви дивитесь іноземні фільми, то напевно бачили, як виглядають салати, які подаються до столу: дуже багато різної трави! Це у нас смачний салат – обов’язково повинен бути: чим більше майонезу – тим краще! А якщо ще й врахувати, який корисний майонез продається в магазинах, то можете бути впевнені: ваш організм отримує все «найкраще», консерванти і барвники . Капусту, шпинат та салатні листя потрібно їсти всім, оскільки крім вітамінного комплексу і корисних кислот там міститься залізо.
Какао
Мама в дитинстві часто варила для вас цей напій? Скажіть їй «Спасибі!» Вчені з’ясували, що антиоксидант флаванол, що міститься в бобах какао, нормалізує кровообіг мозку і перешкоджає появі склерозу і хвороби Альцгеймера. Так що, чашка какао в день або пару шматочків екстра-чорного шоколаду допоможуть вам уникнути цих неприємностей.
Риба
Те, що японці – нація довгожителів і одночасно геніїв-винахідників, безпосередньо залежить від їх харчування. Основний продукт в раціоні японців – риба. Найбільш корисні сорти риби – з високим вмістом омега-3 жирних кислот: лосось, оселедець, тунець, скумбрія, мойва.
Цілісне зерно
Пшениця, висівки, ячмінь, коричневий рис, вівсянка – фолієва кислота і вітамін В6. Вони сприяють поліпшенню кровообігу в мозок, а значить – покращують розумову діяльність. Дані продукти особливо корисні дітям і людям старшого віку.
Яйця
А ви знали, що з віком мозок всихається? Затримати цей неприємний процес можна, якщо вживати продукти з високим вмістом лецитину і вітаміну В12, яких багато саме в яйцях. Але не зловживайте цим продуктом. 1-2 яйця в день, бажано на сніданок, цілком достатньо!
Оливкова олія
Так, це недешевий продукт. Особливо в магазинах кусається ціна на оливкову олію першого віджиму. Але вартість ліків в аптеках теж далека від нормальної, так що не варто економити на здоров’ї. Використовуйте це масло хоча б в якості заправки для салатів, і ви не тільки зможете уникнути вікових інтелектуальних порушень, але й не будете страждати від підвищеного холестерину.
Чорниця
Головне джерело антиоксидантів антоцианінів. Хімічний склад чорниці робить стінки судин еластичними, нормалізує кров’яний тиск, покращує роботу мозку, зір, координацію. Споживаючи багато цієї ягоди, ви зможете уникнути вікових хвороб мозку. Влітку їжте свіжу чорницю, а на зиму робіть заготовки: перетріть ягоди з цукром і зберігайте в холодильнику отриману суміш, а застуді можете помахати ручкою!
Яблука
Це, мабуть, один з найдоступніших для нас продуктів з усіх перерахованих вище. Ці плоди коштують дешево, але користь від них для стінок судин – величезна. Регулярно споживаючи яблука, можна знизити ймовірність мозкових крововиливів в два рази. А вже рецептів з яблуками існує просто неймовірна кількість.
Продукти з глюкозою
Цей корисний цукор міститься в ягодах (малина, вишня, кавун, суниця), фруктах (банани, сливи), овочах (гарбузі, моркві, картоплі). Якщо ви будете вживати глюкозу в достатній кількості, то не будете скаржитись на уповільнені розумові процеси і погану пам’ять.
Читайте також:
Дієтологи визначили, як змінилися модні тенденції в харчуванні
Гарвардська дієта доктора Вейла – як це працює?