Рух – найкраще лікування остеопорозу

Рух – це життя, і в разі остеопорозу (ОП) – у буквальному розумінні. Доведено, що космонавти на орбіті (як і хворі з суворим ліжковим режимом) втрачають за місяць 1% кісткової маси. А повернувшись до звичного способу життя на Землі, швидко її набирають.

 

Звичайно ж, вам випишуть ліки. Однак найперше – змініть свій спосіб життя.

 

У людини 7 тисяч м’язів – рухи запобігатимуть їхній атрофії, а м’язовий корсет підтримуватиме хребет. Фізичні вправи – каталізатор засвоєння кальцію, накопичення його в кісткових тканинах. Рух – це найкраще лікування остеопорозу.

 

Однак – увага: не перестарайтеся з навантаженнями!

 

1. Рухайтесь, гуляйте на свіжому повітрі.

 

2. Бувайте на сонці (обирайте відповідний час, коли не спекотно) – воно допомагає синтезувати організмові вітамін D3, який своєю чергою сприятиме поліпшенню засвоєння кальцію.

 

3. Вранішня зарядка поліпшить кровотік у суглобах, які вночі вимушено бездіяли.

 

4. Двічі-тричі на день виконуйте неважкі фізичні вправи по 7–20 хвилин. Залучайте всі суглоби по черзі, але не робіть більше п’яти однакових рухів. Після двох хвилин навантаження – хвилина відпочинку. Протягом дня вийде до 50 хвилин фізичних вправ. Повторюйте тричі на тиждень.

 

Знайдіть в інтернеті відповідний до вашого стану й запитів комплекс вправ. Хоча б ось такий, що підходить для літніх жінок, – для зміцнення спини й виправлення постави.

 

5. Модна нині скандинавська хода – це тренування всіх м’язів тулуба, які протягом дня майже не працюють, водночас хребет і коліна отримують мінімальні навантаження. Цей вид фізичної активності відновлює рухливість суглобів, зміцнює опорно-руховий апарат, тренує серце, легені, дозволяє скинути зайву вагу.

 

6. У залежності від сезону додайте лижі, плавання, городки, бадмінтон.

 

7. Як варіант – масаж (минаючи суглоби). Але ні в якому разі не силовий – тільки ніжний, м’який, без будь-яких відчуттів болю. Заборонена мануальна терапія.

 

8. Танцюйте. 

Лікування остеопорозу у Ваших руках.