У чому користь фейхоа

Фейхоа — один з найекзотичніших, але доступних для жителів багатьох регіонів, плодів, що містять багато вітамінів і корисних речовин. Вміст йоду в цих плодах можна порівняти з морепродуктами, що робить фейхоа одним із основних джерел цього необхідного елемента.

Ці плоди, що з’являються на наших прилавках вже в листопаді-грудні, і є найцінніший подарунок цієї рослини. М’якоть плоду — кислувато-солодка, з приємним сунично-ананасовим ароматом. Завдяки такому незвичайному смаку, раніше фейхоа називали і ананасною травою, і суничним деревом.

Смачно і дуже корисно — це визначення якнайкраще підходить фейхоа: плоди цієї рослини містять практично всі вітаміни, які необхідні нашому організму, особливо, в зимовий час.

Фейхоа містить близько 93 корисних речовин:

1. Білки, жири, вуглеводи у співвідношенні 1:1:1

2. Вітаміни:

С — один із найбільш потужних антиоксидантів. Захищає організм від стресу, покращує імунітет. Більш зрілі плоди фейхоа містять більше вітаміну С.
В1 — покращує роботу серця і м’язів, регулює процеси шлунково-кишкового тракту, необхідний при лікуванні невралгії, невриту, радикуліту.
В2 — основа здоров’я шкіри, волосся та нігтів. Необхідний для здоров’я очей, запобігає їх стомлюваність.
В3 (РР) — зменшує вміст холестерину в крові.
В5 — нормалізує обмінні процеси в організмі, покращує засвоєння інших вітамінів.
В6 — основа правильної роботи центральної та периферичної нервової системи.
B9 — здоров’я кровоносної та імунної системи.

3. Макроелементи: калій, кальцій, магній, фосфор, натрій.

4. Мікроелементи: мідь, цинк, залізо, марганець, йод. Йод — один із найважливіших і найнеобхідніших для здоров’я елементів — міститься в фейхоа в кількості 1–8 мг/100 г плодів. Слід зазначити, що вміст йоду в плодах прямо пов’язаний з місцем їхнього зростання: у деяких плодах вміст йоду може досягати 35 мг/100 г. Йод, що міститься в плодах фейхоа — водорозчинний і легко засвоюється організмом.

5. Сахароза — 7–12%, клітковина і пектин. Пектин — природний сорбент, який сприяє виведенню з організму шкідливих речовин.

6. Сапоніни та флавоноїди. Сапоніни — біологічно активні речовини, мають протизапальні та протипухлинні властивості, регулюють водно-сольовий та мінеральний обмін в організмі, знижують рівень холестерину в крові. Флавоноїди борються з раковими новоутвореннями, оздоровлюють серцево-судинну систему.

7. Природні антиоксиданти містяться в шкірці плодів фейхоа. Антиоксиданти також є відмінним профілактичним засобом онкологічних захворювань, припиняють процеси старіння шкіри.

8. Амінокислоти: глютамін, аргінін, аспарагін, тирозин, аланін — складають 1,8–2,8% від загальної маси плоду — зміцнюють імунітет. Під час дозрівання плоду їхня кількість збільшується.

9. Ефірні олії у шкірці плодів надають їм особливий аромат і запобігають розвитку вірусних інфекцій.

Цікаво: плоди фейхоа абсолютно не алергенні та чудово підходять для лікування і профілактики захворювань:

1. Йододефіциту. Завдяки вмісту легкозасвоюваного йоду, фейхоа найбільш корисний для всіх, хто страждає від нестачі цього мікроелемента. Зауважимо: більше 1,5 млрд жителів у всьому світі страждають від йододефіциту.

Однак будьте обережними: часте вживання фейхоа може призвести до передозування йоду.

2. Хвороб щитовидної залози.

3. Запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, шлунка, гастриту.

4. Захворювань травної системи. Багата пектином м’якоть фейхоа має невеликий проносний ефект. А шкірка, навпаки, містить дубильні речовини, завдяки чому її можна використовувати в разі розладу шлунка. Для цього шкірку потрібно висушити, подрібнити і приготувати настій: 1 ст.л. подрібненої шкірки залити 1 склянкою окропу, настояти, і пити ½ склянки перед їдою.

5. Для зміцнення імунітету, підвищення опірності організму до простудних і вірусних захворювань.

6. Шкірка фейхоа містить багато корисних ефірних олій, її можна використовувати для інгаляцій. Для цього достатньо залити шкірку окропом і дихати під рушником.

7. Авітамінозу.

8. Атеросклерозу, анемії.

9. Сік і м’якоть фейхоа застосовують як протизапальний засіб для лікування шкірних захворювань, покращує вигляд шкіри.

10. Профілактика остеопорозу, анемії, онкологічних захворювань, захворювань щитовидної залози, хвороби Альцгеймера, ГРЗ.

11. Оздоровлення легенів і покращення функції нервових закінчень, стану крові.

12. Запобігає втомі, дратівливості, слабкості, депресії.

Щоб отримати максимум користі для здоров’я, потрібно навчитися вибирати зрілі плоди, які містять найбільшу кількість корисних речовин. У більшості випадків у продаж плоди фейхоа надходять недозрілими. М’якоть таких плодів біла і непрозора. Для дозрівання плодів покладіть їх у темне місце на кілька днів. Коли плід стане м’яким, він готовий до вживання.