Як любов та увага до людей можуть продовжити вам життя

В чому полягає користь для нас, якщо ми будемо доброзичливо відноситись до людей? У внутрішньому відчутті тепла та морального задоволення? Все це, скоріш за все, правда, однак, вчені із нового дослідного центру стверджують, що у доброти є і куди більш потужний ефект: вона сприяє продовженню життя. Чому так важливо бути добрим і що ховається під цим поняттям? Вивченням цього питання займаються експерти і вони налаштовані самим серйозним чином. Зрештою, мова стосується питання життя та смерті.

Дослідження Деніеля Фесслера з Інституту доброти Бедари в США, присвячено тільки тому, як, помічаючи добрі вчинки інших, у людей з’являється бажання здійснювати їх самим. Фесслер спробував вияснити, для яких типів людей доброта може бути «заразною».

Цілком правдивою є думка, що ми живемо в недобре століття, по всій земній кулі ми спостерігаємо, як підсилюється конфлікт між людьми, які мають різні політичні погляди та сповідують різні релігії». Доброта проявляється в думках, почуттях і переконаннях, які асоціюють з діями, що несуть благо іншим людям. При цьому, такі вчинки йдуть від щирого серця, а не є шляхом для досягнення власних цілей.

У свою чергу брак доброти чи черствість означає, що ви нестерпні до других людей та їх добробут, ви не сприймаєте як щось цінне та важливе для вас.

Це відношення добре знають всі жертви цькування в соціальних мережах. Черствість, звичайно, з’явилась не вчора, однак, як пояснює Фесслер, чим більш анонімно почувають себе люди, тим сильніше вони можуть проявляти агресію і тим менше думати про почуття щастя людей.

Як стати добрішими

Добрі поради від спеціаліста по доброті Габріели Ван Риж

 

  1. Намагайтесь уважно слухати людей (замість того, щоб відразу формувати відповідь в голові).
  2. На грубість знайдіть добрі слова (наприклад, якщо у  свого співрозмовника ви помітили роздратування в голосі, відповідайте приязно: «Важкий день, сьогодні?»)
  3. Постарайтесь залучати до компанії чи справи когось, хто засумував в стороні. Це сприятиме підняттю самооцінки у тієї людини. Трапляється так, що деякі люди майже все життя залишаються непоміченими і їх ніхто не запрошує, що робить їх черствими.
  4. Дія/реакція. Намагайтесь відстежувати ситуації в яких ви черстві та зрозумійте, що зачеплені ваші почуття – це не головне. У ситуаціях, коли ви роздратовані, зробіть глибокий вдих, крок назад та погляньте на речі по-новому.

 

Важливий висновок

Доброта приносить користь імунній системі, нормалізує тиск, сприяє подовженню життя людей та його покращенню, вважає психіатр із Колумбійського університету Келлі Хардінг. Це чудова новина, зважаючи на те, запаси доброти ніколи не вичерпаються, і ви не ризикуєте нею перенасититись. Вона нічого не коштує і під силу кожному. 

Келлі Хардінг розгортає тему феномену впливу доброти у своїй новій книзі «Ефект кролика». Доброта, на його думку , здатна творити зміни та допомагати людям краще орієнтуватись у своєму світі. Однак, часто бути добрими стосовно до інших значно простіше, ніж до себе.

В повсякденному житті: на роботі та дома проявляючи співчуття ми сприяємо кращим результатам. Покращення технологій в медицині ніколи не зможе повністю замінити доброту персоналу, який співчуває. Зв’язок між психічним здоров’ям та здоров’ям фізичним вкрай важливий.

 

За матеріалами: https://bbc.in/2s7f6Mr