Як навчити дитину харчуватися здорово

Здоров’я – це найцінніше, що батьки можуть дати своїй дитині. Виробити звичку харчуватися правильно – найкращий спосіб забезпечити дитині здорове життя на довгі літа.

Правильне харчування – збалансоване та наповнене корисними продуктами, із мінімальною кількістю продуктів некорисних, бо що не кажіть, а уникнути їх зовсім, живучи в соціумі, неможливо. Однак попередити розвиток алергій, ожиріння, хвороб суглобів, та багатьох хронічних патологій, які останнім часом значно «помолодшали», цілком можливо завдяки лише одній корисній звичці – харчуватися здорово.

На початку життя дитина харчується здоровою їжею, а ставши більшою, відкриває для себе світ некорисних, але таких привабливих продуктів. Щоб малюкове правильне харчування переросло у дорослу звичку, треба докласти трохи батьківських зусиль.

·        Ходіть разом за продуктами. Перш ніж розповідати малюку про користь овочів і фруктів, покажіть йому їх наочно й вивчіть їхні назви. Купуючи овочі в магазині, обговорюйте, як їх їсти і що  з них можна приготувати, щоб дитині уявно захотілося їх з’їсти. Купуйте барвисті овочі й фрукти, розглядайте їх форму,  дозвольте дитині вибирати їх самостійно.

·        Розповідайте цікаві історії про продукти. Знайдіть в інтернеті або спеціалізованих книгах цікаві історії про овочі та фрукти, зернові й злаки, насіння і горіхи: звідки вони походять, як вони були відкриті, коли й завдяки кому потрапили в нашу країну, як їх спочатку готували та вживали в їжу, як готують тепер. Такі історії не тільки розкажуть дитині багато цікавого про корисну їжу, але й розширять її світогляд і розвинуть цікавість.

·        Розвивайте нюх. Звертайте увагу дитини на те, як пахнуть продукти. Навчіть її розпізнавати хороші й погані, приємні й неприємні запахи. Так у дитини буде розвиватися здатність оцінювати корисністьїжу за її смаком і запахом. Використовуйте спеції, щоб дитина навчилась розпізнавати сильні й гострі аромати. Під час приготування їжі пояснюйте дитині, що здорова їжа пахне природньо. Використовуйте продукти різних кольорів і з різними запахами. Так дитина поступово звикне до різноманітного харчування і навчиться, якими способами можна надати їжі того смаку, який їй подобається..

·        Не готуйте окремо для дитини, якщо вона вже не немовля. Діти особливі, але  не варто готувати для них окремі страви. Дозвольте дітям їсти ті ж страви, що й інші члени сім’ї. Якщо ви готуєте гострі страви, перед тим як додавати приправи, залиште частину для дітей. Складаючи меню на день, переконайтеся, що в ньому є й те, що любить дитина. Час від часу готуйте страву на її замовлення.

·        Не купуйте продукти, які не відповідають здоровому харчуванню. Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина вживала нездорову їжу, просто не купуйте її. Це стосується надмірно солоних та надмірно солодких продуктів, які зменшують чутливість смакових рецепторів. Також відмовтеся від консервованих страв, напівфабрикатів, продуктів швидкого приготування,  Готуйте таке ж саме вдома самі. Навіть дитина, яка звикла до напівфабрикатів, зможе оцінити переваги домашньої їжі.

·        Експериментуйте зі стравами. Коли їжа різноманітна, дитина отримує від неї задоволення, в неї розвивається відчуття смаку. Оформлюйте страви, як малюнки, дозвольте дитині самій креативно викладати їжу на тарілку. Так вона буде навчатися розуміти природу їжі.

·        Запропонуйте дитині самій придумати нову страву. Отримавши від вас певний набір овочів або фруктів та додатків до них  дитина може проявити фантазію та створити із запропонованого асортименту свою власну неповторну страву. Вона може назвати її по-своєму і пригостити нею всіх членів сім’ї. Ви ж, контролюючи цей процес, будете забезпечувати її тільки найкориснішими продуктами та зробите приготування цікавим. В такий спосіб можна включати в харчування і те, що не смакує дитині, але є корисним. Приготувавши з нелюбленим продуктом власну страву, дитина, ймовірно, змінить своє ставлення на більш поблажливе.

Використовуйте дані рекомендації, вони допоможуть вам привчити дитину правильно харчуватись і сприятимуть розвитку її смакових рецепторів.