Шкідливі продукти для зубів 

В житті ми часто знаходимо підтвердження дуже простому твердженню: «Ми те, що ми їмо». Але не всі продукти корисні для організму і часто «відбиток» цієї їжі ми бачимо саме на наших зубах. Практикуючий лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький розповів, яка їжа погано впливає на наші зуби.

Їжа, яка псує зуби

Існує декілька «головних ворогів» для наших зубів, але і їх можна перемогти за допомогою дотримання правил гігієни та чистоти ротової порожнини.

Льодяники та мармелад негативно впливають на стан зубної емалі. Це так званий «довгограючий цукор», який знаходиться в ротовій порожнині і впливає на ваші зуби. Руйнується зубна емаль та утворюються дірки.

Чипси, сухарики, пластівці, печиво також погано впливають на здоров’я зубів, адже прилипають до їх поверхні, або рештки потрапляють між зубами. Після такої їжі потрібно ретельно чистити зуби зубною щіткою, а потім йоршиком.

Жувальна гумка не принесе шкоди тільки тоді, коли її жують після їди та не більше 5-10 хвилин.

Соки, фреші і солодкі напої також шкідливо впливають на зуби. Велика кількість цукру, що міститься в них, поступово руйнує зубну емаль. Не варто пити занадто холодні або гарячі напої. Температура впливає на чутливість зубів.

Соняшникове насіння. Сам продукт не є шкідливим, але звичка клацати шкарлупки зубами принесе тільки шкоду. Стиратиметься емаль, навіть можна пошкодити зуби.

Каші також не шкідливі для зуба. Але після їх вживання варто ретельно чистити зуби. Адже, як у випадку із печивом чи чипсами, залишки каші можуть забиватися між зубами.

Кава та чай, якщо їх вживати занадто гарячими чи холодними можуть вплинути на чутливість зубів та на колір. У декого зуби темнішають. Але кава не зашкодить тим, у кого здорові чисті зуби.

Невже зовсім немає продуктів на 100% корисних для зубів? Звичайно, є.

Корисні продукти для зубів

За словами Ярослава Заблоцького, найкраще для зубів – це тверді фрукти та овочі. Особливо корисними для зубів вважаються яблука і морква. Вони не тільки очищають поверхню зуба, але і покращують роботу щелепи в цілому.

Не шкодить вашим зубам і звичайний шоколад. Якщо ви регулярно чистите зуби, шоколад вам не зашкодить. Тим паче, що цукор швидке засвоюється організмом і в ротовій порожнині, якщо одразу почистити зуби, його не буде.

Звичайна і мінеральна вода також позитивно впливають на стан ротової порожнини. Вона не містить цукру чи домішок. Тому навіть маленьким діткам радять вживати саме звичайну воду, а не узвар чи сік.

Але найголовніше, що потрібно пам’ятати кожному українцю – це регулярний догляд за зубами. Чистити зуби потрібно не менше двох разів на день, користуватись йоржиками та нитками та відвідувати стоматолога, а два разі на рук лікаря-гігєніста.

Ярослав Заблоцький

лікар-стоматолог,

доктор медичних наук

Читайте також

Як зберегти зуби здоровими  

Зуби мудрості – що робити з ними?