Чому корисний селен?

Чому корисний селен?

Селен є важливим супутнім елементом, необхідним для росту і синтезування білка. 

Доповнення харчового раціону антиоксидантами (вітамінами А, С, Е і селеном) захищає клітини, нейтралізуючи вільні радикали – фрагменти атомів, які спричиняють розпад клітин і виробляють метаболічні відходи.

Він допомагає посилювати ефективність вітаміну Е, ще одного важливого антиоксиданту. Селен може відігравати певну роль у профілактиці серцево-судинних захворювань, підвищуючи рівень «хорошого» холестерину і знижуючи рівень «поганого» холестерину, а також «розріджуючи» кров і, таким чином, зменшуючи ризик утворення кров'яних згустків в артеріях, що наповнюють кров'ю серце і мозок. Також виявилося, що селен забезпечує певний захист від деяких видів раку.

Результати двох п'ятирічних досліджень в Корнельському університеті та Університеті штату Арізона показали, що щоденне доповнення харчового раціону селеном знижує ризик раку простати на 63%, раку товстої кишки – на 58% і раку легенів – на 46%. Усереднений за результатами всіх цих досліджень рівень смертності від раку у людей, які додатково приймали селен, виявився на 39% нижче, ніж у населення в цілому.

Терапевтична денна доза селену становить 100–200 мкг.

 

Продукти, що містять селен

 

Також читайте "Клітковина знижує засвоєння жиру"

"Більше жирів – менше депресій"

7694 0

Коментарі до статті