Гормональне здоров’я: мелатонін

Гормональне здоров’я: мелатонін

Мелатонін відомий насамперед як гормон сну: тільки вночі в нашому мозку його виробляє епіфіз (шишкоподібна ендокринна залоза). Пікове продукування мелатоніну припадає на 10-річний або молодший вік; з часом організм виробляє його все менше і менше.

Яка роль мелатоніна у функціонуванні організму?

• Мелатонін відіграє важливу роль у переналаштуванні біологічних годин у людей, які подорожують на великі відстані або на інші континенти. Як результат, цей гормон допомагає мандрівникам боротися з поганим самопочуттям, пов'язаним з різкою зміною часових поясів, і відновлювати здоровий сон.

• Мелатонін - природний допоміжний засіб для тих, хто має проблеми зі сном. На противагу снодійним препаратам, він не пригнічує так звану фазу швидкого сну, під час якої ми бачимо сни.

• Мелатонін знижує рівень холестерину в крові у людей з підвищеним рівнем холестерину.

• Мелатонін - потужний поглинач вільних радикалів, що досить істотно для профілактики серцево-судинних захворювань, інсульту й раку.

• Мелатонін підвищує сексуальний потяг і покращує сексуальні функції в цілому.

• Мелатонін підвищує рівень ДГЕА (гормон, який відіграє важливу роль у продукуванні тестостерону) і рівень ІФР-1 (Інсуліноподібний фактор росту-1; здійснює регуляцію росту і розвитку і відіграє важливу роль в рості дитини та має анаболічний ефект в дорослих).

Цікаво що порушення синтезу мелатоніну в організмі, яке зазвичай спостерігається при стресі, гормональних порушеннях і з віком спричиняє ранню менопаузу, клітини стають вразливіші до вільнорадикальних пошкоджень, знижується чутливість до інсуліну, розвивається ожиріння або онкозахворювання.

 

Також читайте "Гормональне здоров’я чоловіків: тестостерон"

"Гормональне здоров’я: гормон росту людини"

2814 0

Коментарі до статті