Здорова людина – 7 рецептів щастя

Ми називаємо депресією поганий настрій, скаржимося на втрату інтересу до життя і сумно зітхаємо, коли чуємо, що комусь живеться краще. Просто іноді ми лінуємося бути щасливими. А щастя – це просто. Щастя – це…

… бути самітником

Виявляється, «самітники» є щасливішими, ніж любителі галасливих компаній і веселого дозвілля. Вчені вивчали, наскільки щасливими почуваються інтроверти та екстраверти. Занурені в себе, не надто комунікабельні особистості почуваються щасливішими, адже будують надійні стосунки з рідними й близькими, а також мають конкретну мету в житті, до якої йдуть, незважаючи на зовнішні обставини. Натомість екстраверти часто ні на чому не концентруються і тому не можуть провести вільний час з користю для себе.

… багато працювати

Потенційними довгожителями каліфорнійські вчені назвали людей, які багато і напружено працюють. Така робота змушує людину розвивати якості, що збільшують тривалість життя. Вчені підрахували, що амбіційність, організованість та відповідальність, зазвичай властиві працеголікам, продовжують тривалість їхнього життя на 4 роки. Самодисципліна не дозволяє такій людині набувати шкідливих звичок, а також робить витривалішою у стресових ситуаціях (особливо це стосується жінок).

… не довіряти антидепресантам

Тривалий прийом антидепресантів робить людину вразливою перед депресивними станами та посилює симптоми психічного розладу, і у випадку загострення депресії ці препарати можуть не допомогти – так вважають вчені Болонського університету. Проведений ними аналіз довів, що у деяких випадках пацієнти відчувають посилення симптомів депресії після прийому антидепресантів. Тож дослідники радять переглянути схеми прийому антидепресантів, а тим, хто надмірно захоплюється такими препаратами, нехтуючи рекомендаціями лікаря, нагадують, що далеко не все вирішують ліки.

… не плутати “грішне з праведним”

І, водночас, далеко не все є депресією, що нею здається. Зокрема, укранці схильні називати депресивним станом звичайний поганий настрій. Психологи нагадують, що про депресію може йтися, коли стійкий пригнічений настрій зберігається більше двох тижнів, супроводжується низькою самооцінкою, втратою інтересу до навколишнього світу і речей, які завжди здавалися цікавими. Алкоголь лише погіршує стан і посилює депресію та поганий настрій. До речі, за спостереженнями лікарів, на поганий настрій часто скаржаться люди, які мають знижений імунітет або захворювання внутрішніх органів.

… зберегти гроші на щось приємніше, ніж лікування

Почуття нещастя пов’язано зі значними фінансовими витратами. Європейська рада з вивчення мозку оприлюднила цікаві дані: жителі Старого Світу витрачають на боротьбу з хворобами психіки і нервової системи 798 мільярдів євро на рік. Ці гроші йдуть на придбання ліків і оплату візитів до лікарів, а також включають фінансові втрати через тимчасову непрацездатність. Європейці вперто лікуються від розладів сну, психозів, мігрені та ще майже сотні схожих хвороб. «Психологічні» витрати одного мешканця Європи, таким чином, становлять півтори тисячі євро щороку – це вдвічі більше, ніж 6 років тому. До психологів та невропатологів щорічно звертаються 38% громадян Євросоюзу.

… взагалі не зациклюватися на грошах

Отже, майже 165 мільйонів європейців страждають від психологічних розладів. Масштабне дослідження душевного здоров’я громадян Європи проводилося в 27 країнах ЄС впродовж трьох років. За цей час дослідниками було проведено опитування 514 мільйонів європейців і з’ясовано, що найчастіше їхнє життя погіршують депресії, фобії, безсоння, хвороба Альцгеймера, судинна деменція, алкогольна залежність та інсульти. До речі, 60 тисяч мешканців цілком благополучної і матеріально забезпеченої Європи щороку вкорочують собі віку. Отже, таки не в грошах щастя…

… не поспішати із заміжжям

Раннє заміжжя, виявляється, є фактором ризику розвитку психічних розладів. Експерти Французького національного інституту здоров’я та медичних досліджень порівняли стан психічного здоров’я жінок, які вийшли заміж до і після 18 років. З’ясувалося, що ті жінки, які вийшли заміж у ранньому віці, мали різноманітні психічні розлади, в тому числі депресію і тривожні стани. Серед тих, хто вийшов заміж у віці старше 18, таких скарг було менше. До речі, нещодавно вчені оголосили, що ідеальним віком для вступу в шлюб є період 23–27 років.

 

Також читайте “Живи яскраво, або як бути у настрої?”

“4 антистресові поради”

“Як депресія впливає на здоров’я?”