Стрес сприяє розвитку хвороби Альцгеймера

Стрес сприяє розвитку хвороби Альцгеймера

Дослідники з Медичного центру Університету Раш (США) повідомляють, що люди, які багато переживають, хвилюються, нервують  більш схильні до хвороби Альцгеймера в похилому віці.

Хвороба Алцгеймера найпоширеніша форма деменції, нейродегенеративне захворювання, що вперше було описано німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером у 1906 році. Як правило, цю хворобу виявляють у людей старше 65 років, але існує і рання хвороба Альцгеймера – рідкісна форма захворювання.
Перші симптоми часто плутають з проявами старіння або реакцією на стрес. Найбільш ранні когнітивні труднощі виявляються у деяких людей при детальному нейрокогнітивному тестуванні за вісім років до встановлення діагнозу. Згодом хвороба прогресує, що проявляється зниженням пам'яті і агнозією. Здатність до незалежних дій поступово знижується. І вже на останній стадії хвороби Альцгеймера пацієнт повністю залежить від сторонньої допомоги.

Група вчених досліджувала 1064 чоловіків і жінок старше 65 років щодо їхньої схильності до стресів і переживань. У тих, хто постійно знаходився під дією стресів, ризик розвитку хвороби Альцгеймера наступні 3–6 років був удвічі більший, на відміну від тих, хто менше піддавався стресам

«Сумніви і страхи людини – його найгірші вороги». – Вільям Ріглі молодший

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Какао проти когнітивних порушень

Хвороба Альцгеймера не розвивається, якщо є мета у житті

Як побороти стрес

5131 0

Коментарі до статті