Чому не слід категорично забороняти колу, чіпси та цукерки дітям

Чому не слід категорично забороняти колу, чіпси та цукерки дітям

Кола, чіпси та цукерки не повинні бути під забороною!

Мало хто з батьків спокійно ставиться до чіпсів, солодощів та газованої води. Деякі забороняють подібну їжу зовсім, інші час від часу купують, однак відчувають при цьому моторошну провину. Навіть, якщо ви раз в рік взяли на дитячу площадку пакет з чіпсами тільки тому, що не було часу та сил приготувати дитині з собою щось більш корисне, хто-небудь обов'язково наморщить ніс: "Ви що, купляєте це дитині?" чи "Машенька, не дивись туди, ми таке їсти не будемо, йти я тобі краще дам яблуко". У подібному відношенні до швидкоїжі є декілька проблем.

Ви що, купляєте це дитині?

Дієтолог Джоді Холланд вважає, що неправильно забороняти умовні чіпси й цукерки на віки вічні. Тому що те, що заборонено, є найцікавішим. "Як тільки дитина розуміє, що їй щось не можна, вона починає хотіти це вдвічі сильніше". Задачею батьків - пояснювати дітям, що не занадто здорова їжа й не варто їсти її занадто часто.

Дослідження, які були опубліковані у 2002 році в журналі Американського суспільства клінічного харчування, показало, що п'ятирічні дівчатка, харчування яких жорстко контролювали батьки, а фастфуд в їх житті був під повною забороною, в сім років почали страждати переїданням. Вони також набагато активніше набирали зайву вагу, ніж їх однолітки, які звикли самі вирішувати, що й коли їм з'їсти.

Є й ще один момент: деякі діти так бояться розчарувати своїх батьків, що відчувають моторошне почуття провини кожен раз, порушуючи харчову заборону. Психолог Сара Димерман коментує це так: "Такі діти, з'ївши пару шматочків чіпсів, можуть відчувати пекучий сором й почувати себе винним, ніби вони зробили щось погане".

Корін Айслер, дієтолог й спеціаліст по дитячому харчуванню, також згадує випадок із практики, як вона працювала з п'ятирічним малюком, чиї батьки повністю забороняли солодке й цукор. В підсумку у дитини виробився страх взагалі перед будь-якою їжею. А раптом там є цукор? - думала вона кожного разу, збираючись щось з'їсти. Такі діти можуть відчувати паніку перед тим, щоб спробувати нову їжу, навіть якщо батьки кажуть, що все добре й ця страва здорова.

В результаті суворої заборони солодощів й фастфуду в школах можуть виникнути не зовсім нормальні наслідки. Діти з сімей, які просто не можуть дозволити свіжі овочі і якісні продукти, можуть стати об'єктом глузувань за те, що їдять "різну гидоту". Однак так не має бути! Цілком ймовірно, що їх батькам корисна їжа не по кишені.

Що ж робити батькам?

Наша мета - дати дітям зрозуміти, що деякі продукти приносять більше користі, однак не має нічого жахливого в тому, щоб інколи з'їсти щось "шкідливе". Діти повинні обирати більш здорову їжу не тому, що так сказали батьки, а тому, що вони відчувають, що це добре для їх організму.

Наприклад, батьки можуть акуратно вказувати дитині на те, що після їди з МакДональдзу відчувається важкість в животі, а якщо з'їсти всі цукерки із новорічного подарунка за один раз, може виникнути нудота.

Звичайно, не варто очікувати від дитини свідомості, якщо ви заб'єте всі шафи чіпсами й колою з розрахунку на те, що він сам розсудливо обере сиру морквинку. Однак пояснити дитині щось начебто "ми не купляємо чіпси додому, однак на дні народженні друга ти, звичайно, можеш їх їсти" - це розумно.

До речі, ось, порахуйте й трохи заспокойтесь - всі мами світу не ідеальні "Тут з року всі їдять картоплю фрі, піцу Пепероні, п'ють колу": чим годують дітей в різних містах світу.

За матеріалами: https://chips-journal.ru/reviews/ne-nuzno-zapresat-detam-est-vrednuu-edu-i-vot-pocemu

173 0

Коментарі до статті