Порада лікарів – фітнес допомагає позбутися симптомів клімаксу

Жінки при клімаксі часто страждають від пітливості, безсоння і накопичення жиру в ділянці живота. Часто для того, щоб позбутися цих неприємностей, вони починають вживати лікувальні препарати, хоча могли б просто відвідувати тренажерний зал.

Регулярні фізичні навантаження допомагають позбутися цих неприємних симптомів – до такого висновку прийшли вчені із Університету Гранади в Іспанії.

Науковці запевняють, що тренування не тільки зменшують кількість «припливів» та запобігають збільшенню ваги під час менопаузи, а й забезпечують безпечну альтернативу фармакологічним методам, оскільки не мають побічних ефектів.

Вчені проаналізували дані 200 іспанських жінок в період постменопаузи (від 45 до 64 років). До початку експерименту всі вони вели малорухливий спосіб життя.

Дослідники запропонували учасницям пройти 20-тижневу програму фізичної підготовки, щоби порівняти показники їх здоров’я до і після курсу. І результати не змусили себе чекати: тренування забезпечила як короткострокові, так і довгострокові зміни в фізичному та психічному стані жінок. По-перше, багатьом учасницям нарешті вдалося схуднути і позбутися «рятувального кола» навколо талії. По-друге, спостерігалася нормалізація артеріального тиску та роботи серцево-судинної системи в цілому. Крім того, учасниці навчилися контролювати «припливи», а також повідомили про покращення настрою і якості сну.

Нагадаємо, що медикаментозне лікування менопаузи полягає у використанні гормонів естрогену і прогестерону. Така терапія має низку протипоказань та побічних ефектів – від ризику утворення тромбів до інфаркту, інсульту, раку молочної залози і хвороб жовчного міхура. Саме тому нове дослідження італійських вчених більше ніж актуальне. «Фізичні вправи допомагають жінкам оптимізувати роботу кровоносних судин і позбутися більшості симптомів клімаксу без шкоди для здоров’я», – підсумувала доктор Джоанн Пінкертон, виконавчий директор Північноамериканського товариства із вивчення менопаузи.

Перекладено та оптимізовано із науково-популярного медичного порталу WebMD.

Підготувала Ася Дан

спеціально для «Живи активно»