Хвороби суглобів - варіанти діагностики та лікування

Хвороби суглобів - варіанти діагностики та лікування

Хвороби суглобів одне з найпоширеніших захворювань сучасності, згідно ВООЗ посідають почесне четверте місце після серцево-судинних захворювань, онкологічних хвороб та цукрового діабету.

Давно минулі часи, коли ця хвороба вважалася виключно проблемою людей похилого віку. Статистика свідчить – хвороба стає молодшою.

Етапи діагностики та лікування.

1. Огляд лікаря.

Перший крок – візит до лікаря, огляд на наявність болю, набряку або почервоніння суглоба, а також на визначення обсягу руху в суглобі.

2. Візуальна діагностика.

 • Рентген. Втрата хряща проявляється звуженням простору між кістками суглоба. Рентген може також показати кісткові шпори навколо суглоба. У деяких людей рентгенологічні ознаки остеоартриту з’являються раніше, ніж симптоми.
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Надає детальне зображення кісткової та м'яких тканин, включаючи хрящ. Використовують для складних випадків.

3. Лабораторні тести.

 • Аналіз крові. Хоча такого аналізу крові, який підтверджує наявність остеоартриту, не існує, проте деякі тести можуть допомогти виключити інші причини болю в суглобах, наприклад, такі як ревматоїдний артрит.
 • Аналіз внутрішньосуглобової рідини. Це дослідження може допомогти визначити, чи є запалення, подагра або інфекція.

4. Лікування.

В даний час на процес, що лежить в основі остеоартриту, не можна вплинути, проте можливо зменшити біль за рахунок:

 • зміни у способі життя
 • застосування фізіотерапії
 • лікувальної фізкультури
 • медикаментозних засобів
 • операції

Вправи та досягнення здорової ваги, як правило, є найважливішими способами лікування остеоартриту.

Ліки для лікування болю.

 • Парацетамол. Ефективний для легкого або помірного болю. ВАЖЛИВО дотримуватися рекомендованої лікарем дози - парацетамол може спричинити пошкодженню печінки.
 • Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Безрецептурні НПЗЗ, в тому числі ібупрофен та напроксен натрію в рекомендованих дозах зменшують запалення разом з полегшенням болю. НПЗЗ можуть викликати розлад шлунку, серцево-судинні проблеми, схильність до кровотечі, пошкодження печінки та нирок. НПЗП для місцевого застосування у вигляді мазей, гелю мають менше побічних ефектів і також можуть полегшити біль.
 • Дулоксетин. Схвалений для лікування хронічного болю, у тому числі болю при остеоартриті.
 • Глюкозамін та хондроїтин. Ці речовини входять до складу нормального хряща. Для того, щоб проявився їх ефект, застосовувати ці препарати потрібно тривало (декілька місяців). Не використовуйте глюкозамін, якщо у вас алергія на молюски. Глюкозамін та хондроїтин можуть взаємодіяти з препаратами, які розріджують кров, такими як варфарин, що може викликати кровотечу.
 • Авокадо-соєві неомильні речовини. Ця харчова добавка - суміш авокадо та соєвих олій - широко використовується в Європі для лікування колінного та стегнового остеоартриту. Вона має протизапальну дію, і деякі дослідження показали, що це може уповільнити або навіть запобігти пошкодженню суглобів.
 • Препарати кальцію і вітаміну D. Якщо остеоартрит поєднується з остеопорозом (зменшенням кісткової маси), лікар порекомендує додати препарати кальцію і вітаміну D для того, щоб запобігти виникненню переломів кісток.
 • Ін'єкції кортизону можуть полегшити біль у суглобі. Під час цієї процедури лікар знеболює шкіру навколо суглоба, потім голкою вводить ліки в простір суглоба. Кількість ін'єкцій кортизону, які ви можете отримувати щорічно, зазвичай обмежується трьома або чотирма, оскільки ці ліки можуть з часом руйнувати суглоб.
 • Ін'єкції гіалуронової кислоти забезпечують деяке полегшення в колінному суглобі, хоча деякі дослідження показують, що ці ін'єкції надають не більше полегшення, ніж плацебо. Гіалуронова кислота схожа на компонент, який звичайно входить до складу суглобової рідині.

5. Операція з корекції кісток.

Якщо остеоартрит пошкодив одну сторону колінного суглоба більше, ніж іншу, остеотомія може бути корисною. Хірург перетинає кістку вище або нижче коліна, а потім видаляє або додає клин кістки. Це перерозподіляє вагу тіла від пошкодженої частини коліна.

6. Заміна суглобів.

При хірургічному втручанні на суглобах (артропластика) хірург видаляє пошкоджену поверхню суглобів і замінює їх пластиковими та металевими частинами. Можливі хірургічні ризики - це інфекції та утворення тромбів. Штучні суглоби можуть зношуватися, і, можливо, потребуватимуть заміни.

Читайте також:

Хвороби суглобів - чому виникають? 

Хвороби суглобів. Остеоартрит - що це таке? 

Хвороби суглобів - як полегшити біль?
 

РЕКЛАМА

Фармакологічна дія «ПРОТЕКТА» визначається властивостями його складових компонентів - глюкозаміну сульфату, хондроітину сульфату та сірки у поєднанні із комплексом вітамінів і мінералів.

Сірка входить до складу цілого ряду амінокислот, ферментів і гормонів. Вона відіграє істотну роль у підтримці кисневого балансу і функціонуванні нервової системи. Вона допомагає зберігати стабільним вміст цукру у крові та підсилює імунітет.

4272 0

Коментарі до статті