Екстремальний спорт та здоров’я

Екстремальний спорт та здоров’я

Ось уже кілька років екстремальні види спорту набирають все більшої популярності. Сім'ї та компанії друзів виїжджають на вихідні покататися на сноубордах, офісні корпоративи проводяться в картинг-центрах, в багатьох містах відкриваються паркур-майданчики і спортивні центри. З чим це пов'язано? По-перше, це досить цікаві та незвичайні заняття. По-друге, загальна справа зближує і допомагає краще дізнатися оточуючих людей. По-третє, в багатьох людях прокидається бажання дізнатися межу своїх можливостей або хоча б вирватися з щоденної рутини. Ну і безліч інших факторів, у кожного щось своє.

Корисні переваги екстремального спорту

 • Спорт, тим більш екстремальний, загартовує характер, допомагає розвинути впевненість у собі, перебороти багато страхів.
 • Постійні помірні фізичні навантаження корисні для здоров'я й фігури.
 • Заняття спортом – це гарна ідея для проведення вільного часу з сім'єю і друзями, відмінна альтернатива походу в кафе чи кіно.
 • Екстремальний спорт здатний розпалити в людині іскру, жагу до життя, напевно, жодне інше заняття не здатне зробити це так швидко і ефективно.
 • Це хороший спосіб для зняття стресу і напруженості, які виникають одночасно з урбанізацією і розвитком технологій.
 • Також відомо, що екстремальний спорт – кращий метод лікування деяких душевних хвороб. Це і відмінний спосіб відволіктися від проблем і потім поглянути на них по-іншому, на багато проблем можна дивитись із посмішкою, якщо раніше вони шокували і вводили в неабияку депресію.
 • Подорожі сприяють розвитку кругозору та нових знайомств з цікавими людьми.
 • Спорт – хороший заряд бадьорості і позитивних емоцій, нові враження, нові друзі, нове життя.

Діти у спорті

Заняття спортом корисні й необхідні для повноцінного розвитку дітей і підлітків. Безумовно, це пов'язано з певним рядом складнощів, наприклад, вибір спортивної секції, віддаленість від будинку, екіпірування, тренування, знову ж таки – страх батьків за свою дитину, небезпека травм. Але ж всі ці проблеми можна вирішити, і в результаті отримати безліч позитивних моментів:

 • дитина буде перебувати в хорошій фізичній формі;
 • матиме заняття до душі;
 • розширить коло спілкування;
 • знайде однодумців;
 • знову ж – не зв'яжеться з так званою «поганою компанією» від неробства, що іноді взагалі є головною причиною для того, щоб віддати дитину у спортивний гурток.

До того ж, можна займатися спортом разом з дитиною, всією родиною – це до всього іншого ще більше зблизить усіх членів сім'ї.

Напевно, багато хто зараз обуриться, що екстремальні види спорту дуже небезпечні, не кажучи вже про травми. Що можна на це відповісти: люди, стрибають на гумці в Ніагарський водоспад або ганяють по пустелі на джипах, адже абсолютно самостійно і усвідомлено роблять такий вибір, і цілком уявляють ступінь небезпеки. До того ж, не варто впадати в крайнощі, адже переважна більшість спортсменів дотримується техніки безпеки, а можливість отримати травму існує і в будь-яких інших, менш ризикованих видах спорту, і, безсумнівно, в повсякденному житті.

Існує цікава статистика – види спорту з максимальною кількістю летальних результатів. У ній враховуються випадки смерті під час заняття спортом і в подальшу добу після закінчення фізичних навантажень. Що дивно, перше місце в списку займає такий, здавалося б, безпечний вид спорту, як футбол. На другому місці – плавці, на третьому – транспортні гонки.

Так що не варто занадто перебільшувати небезпеку екстремальних видів спорту, відповідально ставтеся до забезпечення власної безпеки і стежте за здоров'ям, тоді будь-які ризики будуть зведені до мінімуму.

Екстремальні види спорту – прекрасний засіб для боротьби з депресією. Багато людей використовують такий засіб для боротьби зі смутком і нудьгою, бо це – швидко, ефективно, весело і незабутньо. Вчені пояснюють такий приголомшливий антидепресивний ефект викидом великої кількості ендорфіну у кров, підвищення рівня якого призводить до поліпшення психофізіологічного статусу, підвищенню настрою, зниженню стомлюваності, підвищенню опірності зовнішнім і внутрішнім стрес-факторам. У сучасному світі, зацикленому на офісах, одноманітній роботі, одноманітному житті, деяким людям екстремальний спорт, в розумних кількостях, зрозуміло, навіть необхідний. Він дозволяє наповнити життя фарбами, по-новому поглянути на навколишній світ, вирватися з одноманітності і усвідомити крихкість і цінність людського життя.

Екстремальних видів спорту – дуже і дуже багато, і постійно з'являються все нові. Політ на «катапульті», гірські лижі, сноуборд, стрибок з парашутом, їзда на спортивному мотоциклі тощо.

Зараз кожна людина може вибрати собі спорт до душі – чи то сноуборд, чи картинг, стрибки у воду або польоти на параплані, стрибки з парашутом або маунтінбайкінг, загалом, варіантів – безліч. Але що б ви не вибрали, важливо пам'ятати, що головне – безпека. Не варто занадто захоплюватися екстримом і забувати про збереження життя і здоров'я, будьте обережні і уважні – і все у вас буде добре!

 

Також читайте "Міжнародний день скейтбордингу"

"Кануполо – родзинка Олімпійського дня в столиці!"

"Активний відпочинок покращує метаболізм і роботу серця"

32377 0

Коментарі до статті