Що гірше – недостатній чи надмірний сон?

Здорові люди, які сплять занадто багато, занадто мало або не якісно, мають більший ризик розвитку жорсткості артерій та відкладень кальцію на стінках артерій.

За словами провідного дослідника д-ра Чан Он Кім з Центру когортних досліджень при Center for Cohort Studies at Kangbuk Samsung Hospital у Сеулі (Південна Корея), підвищена кількість кальцію в коронарних артеріях є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань у майбутньому.

«Далеко не кожен лікар спитає пацієнта про якість і тривалість його сну під час оцінки його серцево-судинного ризику, але це потрібно робити», – говорить дослідник.

У дослідженні взяли участь більше 47 000 дорослих людей молодого і середнього віку.

Виявилось, що золотою серединою з тривалості сну є 7 годин.

Ті, хто спали 5 або менше годин на добу мали на 50% більше кальцію в артеріях, ніж ті, хто спав 7 годин на добу.

Ті, хто спали 9 чи більше годин на добу, мали на 70% більше кальцію, ніж ті, хто спали 7 годин.  У тих, хто повідомляв про погану якість сну, було на 20% більше кальцію, ніж у тих, хто не мав проблем зі сном. 

Під час сну відбуваються метаболічні зміни, виділяються гормони і взагалі мозок ніби оновлюється. Всі ці процеси впливають на артеріальний тиск, рівень цукру в крові, запалення, гормони стресу і безліч інших факторів, які можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань.

Дослідники наголосили, що погані звички сну також пов’язані з такими факторами серцево-судинного ризику, як діабет і ожиріння, що робить здоровий нічний сон таким же важливим елементом здорового способу життя, як регулярні фізичні навантаження і збалансоване харчування.

Для того щоб покращити якість свого сну, дослідники рекомендують  приглушити світло у вітальні чи спальні незадовго до відходу до сну і намагатися лягати в один і той самий час. Також важливо обмежити використання електронних гаджетів та зменшити кількість напоїв, що містять кофеїн, у другій половині дня.

За матеріалами сайту «Medscape».

Також читайте Рефлексотерапія стоп – більше, ніж просто масаж

Чим корисні рослинні олії?

Як вберегти серце?