Насінина – це життя. Насіння – жива їжа. Кожне насіннячко було задумане природою, як капсула, що містить весь набір необхідних для успішного росту та розвитку рослини речовин у концентрованому вигляді – вітамінів, мінералів, білків, ефірних олій і тимчасово неактивних ферментів.
Тому якщо ви хочете перекусити чимось корисним, ситним і високопоживним – насіння поза конкуренцією. Та найбільше користі ви отримаєте, якщо регулярно додаватимете насіння у свої страви – наприклад, у салати, супи чи десерти. Як же правильно це робити, щоб отримати по-максимуму користь від суперфудів?
Не поспішайте обсмажувати насіння: термічна обробка зруйнує левову частку корисних речовин всередині.
Груба оболонка зернятка, наприклад лляного або кунжутного, задумана природою як захист від перетравлення організмом птаха або тварини.
Цікаво, що шрот розторопші – це насправді не перемелене насіння, а подрібнені вижимки, що залишилися після отримання олії методом холодного віджиму. Практично всі компоненти, що міститься в насінні, наявні і в шроті. А от жирів там практично не залишається: в цілому насінні міститься близько 30% олії та жирних кислот, а в порошку – менше 1%.
Вода руйнує так звані ферментні інгібітори, які не дають їм рости у несприятливих умовах. При замочуванні насіннячко виходить із стану «сплячки», активізуються процеси пророщення, і його харчова цінність стає більшою – так було задумано природою: приходить весна і насіння проростає, коли тане сніг.
Людям із захворюваннями та розладами системи травлення, для яких ціле насіння може виявитися надто грубою, концентрованою та механічно подразливою їжею, варто звернути увагу на відвари з насіння. Їх можна застосовувати при гастритах, виразках травного тракту, гепатитах як лікувальне харчування, яке доповнює і продовжує лікування медикаментами. Кожне насіння має свої переваги. Детальніше про них – у наступному матеріалі.
Підготувала Галина Теличук
спеціально для “Живи Активно”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: