Дієта для тих, кому 50+

Попередження передчасного старіння, як не банально це звучить, базується перш за все на раціональному харчуванні і достатній фізичній активності людини. Після 50 років людина має обмежити надходження вуглеводів з їжею, особливо моно- і дисахаридів.

Кількість жирів у їжі повинна бути знижена, необхідні ліпіди організм повинен отримувати у вигляді рослинних і рибних продуктів, які збагачені ненасиченими жирними кислотами. Такої раціонально обмеженої дієти людина має притримуватися значну частину свого життя.

Але не варто обмежувати себе надмірно – різке обмеження харчування у старості може тільки прискорити прояви старіння, зокрема розвиток слабоумства.

Одночасно потрібно підвищити вміст у добовому раціоні незамінних амінокислот (до 1,2–1,5 г повноцінного білка на 1 кг маси тіла) і кальцію – за рахунок молочних продуктів (для затримки розвитку остеопорозу).

Споживання вітаміну Е затримує розвиток вікових змін. Окрім того, для збереження інтелектуальних здібностей людям похилого віку рекомендують особливу помірність у вживанні алкоголю і седативних засобів.

Харчові волокна, які містяться в овочах і фруктах, знижують вірогідність виникнення цукрового діабету і стимулюють перистальтику кишечника.

Овочі і фрукти забезпечують організм, який старіє, достатньою кількістю вітамінів.

Фізична активність, вітаміни-антиоксиданти (С, Е, Р – каротин) і мікроелементи (наприклад, цинк), своєчасна корекція психічної депресії затримує старіння імунної системи і зменшує ризик інфекційних захворювань.

За матеріалами сайту www.health-medix.com