Грейпфрутовий сік сприяє схудненню краще, ніж вода

Дослідження, показало, що вживання грейпфрутового соку одночасно з висококалорійним харчуванням запобігає набору ваги, на відміну від вживання води з висококалорійним раціоном.

Миші, яких годували висококалорійною їжею та грейпфрутовим соком, набрали на 18% менше ваги, ніж миші, які так само харчувались і пили просту воду.

Вживання грейпфрутів або грейпфрутового соку допомагає запобігти набору ваги та покращує чутливість до інсуліну.

Андреас Сталь і Джозеф Наполі та їхні колеги з Каліфорнійського університету в Берклі рандомізували мишей на 2 групи – в контрольній групі мишам давали винятково питну воду, а в другій групі –  питну воду, що містила 50% грейпфрутового соку, питну воду, що містила 25% грейпфрутового соку, нарингін (біологічно активна сполука грейпфрутового соку, що вважалася ключовою для втрати ваги), препарат метформін, що знижує рівень глюкози. До напою також додали сахарин, який нівелював гіркоту грейпфрута. А до питної води контрольної групи додали глюкозу і штучні підсолоджувачі, щоб калорійність та вміст сахарину відповідав грейпфрутовому соку.

Раціон мишей протягом 100 днів містив або 60%, або 10% жиру, і впродовж дослідження здійснювався моніторинг їх метаболічного здоров’я. Згідно з результатами дослідження, миші, які дотримувалися раціону із великим вмістом жирів і пили розбавлений сік грейпфрута, не тільки набрали менше ваги, ніж миші із контрольної групи, а і продемонстрували зменшення рівня глюкози у крові на 13-17% і зниження рівня інсуліну втричі, що свідчить про властивість грейпфрута підвищувати чутливість до інсуліну. Особливо вражаючими були результати мишей, які вживали нарингін або метформін.  У їхньому випадку грейпфрутовий сік знизив рівень глюкози у крові на стільки ж, як і метформін. Це означає, що натуральний фруктовий напій знижує рівень глюкози так само ефективно, як і ліки, які відпускаються за рецептом.

Chudnovskiy R, Thompson A, Tharp K, Hellerstein M, Napoli JL, Stahl A. Consumption of clarified grapefruit juice ameliorates high-fat diet induced insulin resistance and weight gain in mice.