Просто про складне: хімія схуднення

Жир в нашому тілі в основному зберігається в жирових клітинах – ліпоцитах – у вигляді хімічної речовини під назвою тригліцерид. Для того щоб в нашому організмі відбувалися такі процеси, як енергозабезпечення, будівництво клітинних оболонок, гормонів і т.п., жирова клітина повинна цей тригліцерин розчинити на жирні кислоти і гліцерин, які виходять з жирової клітини в кров і транспортуються до місць використання.

Також важливу роль у процесі переробки поживних речовин відіграють гормони – біологічно активні речовини. Вони виділяються спеціальними органами – залозами – в кров, разом з якою і «гуляють» по всьому організму. Під час цього процесу гормон, так би сказати потрапляє в замкнену щілину, входить в контакт з рецептором і дає клітині потрібну команду. У нашому прикладі – команду до розщеплення жиру.

Отож, тепер виходить, що затримати гормони, які циркулюють в кровотоці, в якомусь конкретному місці, наприклад, на животі або на стегнах, неможливо. Вони будуть контактувати і віддавати команди відразу всім жировим клітинам організму.

Гормони і жири

У різних ситуаціях гормони – різні:

  • коли наш організм готується до навантаження – це адреналін.
  • коли ми голодні і в крові низький рівень цукру – глюкагон.
  • вночі, для енергозабезпечення будівельних процесів – гормон росту соматотропін.

Цей перелік можна продовжувати ще дуже довго. Ця здатність віддавати команду до розщеплення жирів називається ліполітичною здатністю.

Жирова тканина в місцях зберігання жиру (стегна, сідниці, живота), буде запасати його активніше, а розлучатися набагато повільніше. А от у місцях, де організму зберігати і носити жир не дуже зручно, наприклад руки, ноги, запасу жиру буде набагато менше та й розщеплюватися він буде швидше.

Процес розщеплення жиру – це ще не схуднення

Запам’ятайте це! Розщеплення жиру – це ще не схуднення. Просто жир з жирової клітини перемістився в кров і «плаває» там. Щоб від нього позбутися, потрібно його «спалити». Якщо жир як «паливо» залишиться невикористаним, він поплаває-поплаває по крові і повернеться назад в жирові клітини, це в кращому випадку. У гіршому – створить холестеринові бляшки на стінках судин.

Релакс: баня, масаж і жир

Варто не забувати, що розставання жирової клітини з запасами жиру – це хімічна реакція. Жир неможливо «роздрібнити», «розтрусити», «розтопити» або «видавити» з жирової клітини. Всі фізіотерапевтичні процедури – масаж, баня вирішують одну єдину задачу – активувати в жирових тканинах кровотік, поліпшити мікроциркуляцію. Чим активніше кровопостачання, тим більше до жирових клітин допливе липолитических гормонів.

Залишайте пошуки «чудо» вправ та секретні режими тренувань, щоб «прибрати живіт» або «підсушити стегна». Їх просто немає. Менше їжте, більше рухайтеся, качайте м’язи, зберігайте терпіння і наполегливість і тоді почуватимете себе здоровими та щасливими!

Читайте також:

Дієта “Шість пелюсток”