Що сталося з водою, яку кип`ятили вдруге?

Іноді ми лінуємося замінити воду в чайнику на свіжу і якщо в ньому залишається вдосталь води кип’ятимо знову. Ми щось чули про те, що лікарі не рекомендують пити воду, яку варили кілька разів, але нам ніхто зрозуміло не пояснював, що в цьому небезпечного. Тому ми часто кип’ятимо одну і ту ж воду двічі, а то і  тричі.

Одним з ключових методів знезараження і поліпшення якості води, що вживається, було і залишається її кип`ятіння, при якому убиваються безліч бактерій, знижується кількість хлору, вода стає м`якою. Але… Численні дослідження кип`яченої води показують, що важкі метали не зникають при термічній обробці води та можуть вступати в реакції  між собою.

Якщо ж одну і ту ж воду прокип’ятити кілька разів, що часто практикується  в офісах і на підприємствах в обід, то кількість цих небезпечних для організму сполук зростає, а частка корисних сполук кисню зменшується до мінімуму. Отже, за другим і третім кип’ятінням ми лише зменшуємо кількість корисних сполук кисню, вода втрачає свої корисні властивості. Така вода хоч і не несе загрози для організму, і продовжує гідратувати тілале і нічого корисного в ній не залишається.

До того ж, не варто забувати про посуд для кип’ятіння – чайник необхідно регулярно ощищувати від накипу, оскільки в ньому осідають важкі метали і можуть собою забруднювати свіжоналиту чисту воду.

Читайте також:

Вода покращує настрій