Кількість випитої води впливає на настрій

Кількість випитої води впливає на настрій

Щоб покращити собі настрій, необхідно випити… Але зовсім не алкоголь, для цього достатньо звичайної питної води. Це експериментально довели фахівці з американського університету Тафта  (штат Массачусетс). Вони  виявили, що кількість випитої води безпосередньо може відображатися на настрої.

Дослідження

Під час експерименту 31 студенту (як юнакам так і дівчатам) запропонували протягом 60-75 хвилин активно займатися аеробікою, а достатньої кількості води для пиття не дали.

У порівнянні з іншого контрольною групою, учасники якої не були обмежені у вживанні води, вони набагато більше відчували втому, депресію, занепокоєння і навіть дратівливість.

Цікаво: у тих студентів, що отримували достатньо рідини протягом помірних спортивних навантажень, спостерігалося незначне зневоднення організму. Тобто, навіть переконання та відчуття у достатній гідратації організму насправді може не відповідати фізіологічному станові.

«Звичайно, якщо спортивні навантаження зростають, наприклад, в змаганнях на межі можливостей, то рівень зневоднення, ймовірно, буде вищим», - вважає Крістен Дансі (Kristen D'Anci), науковий співробітник у області психології та провідний автор дослідження.

Дослідники з Тафта також вивчили міру впливу зневоднення організму на здатність мислити. Вона, як з'ясувалося, значно менша, а ось настрій від нестачі води погіршується досить істотно.

Отож достатнє наводнення оргвнізму - запорука хорошого настрою!

Безперечно, для гідратації та підняття настрою можна використовувати різноманітні напої, крім алкогольних  - солодкі газовані, соки, морси, компоти, чаї практично на 90% складаються з води. А такі, наприклад, як популярна Кока-Кола,  чутки про шкідливість якої надто перебільшені,  - сприяють хорошому настрою ще й завдяки вмісту натурального цукру та невеликої кількості кофеїну.

Хорошого настрою!

8000 0

Коментарі до статті