Соціальна кампанія: “Спілкуйся за кавою, кохайся – з презервативом”

AHF Україна мотивує людей до захищеного сексу в соціальній кампанії з нагоди Міжнародного дня презерватива

Київ, Україна, 13 лютого — «Спілкуйся за кавою, кохайся – з презервативом» – під таким гаслом в Україні триває соціальна кампанія до Міжнародного дня презерватива. Вона промотує використання презервативів як невід’ємну частину інтимного життя сучасної людини і тренд, що є Always in Fashion (Завжди в Моді).

Міжнародний день презерватива – це глобальна соціальна ініціатива, започаткована AIDS Healthcare Foundation (AHF), найбільшою неурядовою організацією в боротьбі з ВІЛ/СНІДом у світі. Цьогоріч вона реалізовується українським представництвом фундації – AHF Ukraine – спільно з мережею кав’ярень Aroma Kava у Києві, Львові, Одесі та Дніпрі.

За даними ВООЗ, правильне та постійне використання презервативів найкраще захищає від передачі інфекцій статевим шляхом, включаючи ВІЛ. Зокрема, латексні презервативи запобігають зараженню ВІЛ у 99% випадків. Водночас, за даними дослідження CHOICE, 41% людей неправильно використовують презервативи, що призводить до їх пошкодження і, як наслідок, ризиків зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. У дослідженні також стверджується, що чим частіше люди займаються сексом, тим рідше вони використовують презерватив;

  • 1,6% чоловіків та жінок використовували презерватив повторно, хоча це категорично
  • не рекомендується робити;
  • лише 29% незаміжніх, сексуально активних жінок у США користуються презервативом під час кожного статевого акту.

В Україні факторами, через які молодь часто обирає секс без презерватива, є необізнаність щодо правильного користування цим засобом, стереотипи про відсутність довіри між партнерами, зниження чутливості, а також висока вартість перезервативів.

Задля популяризації безпеки в інтимному житті в одній соціальній кампанії об’єднались кава та презервативи. Близько 20 тисяч людей отримали каву в стаканчиках креативного дизайну з повідомленням, що презерватив сьогодні – такий же атрибут повсякденного життя українців, як і кава-з-собою зранку. Більше 28 тисяч презервативів було безкоштовно розповсюджено в рамках соціальної кампанії в Києві, Львові, Одесі та Дніпрі.

 

У 4-х столичних кав’ярнях Aroma Kava представник AHF Ukraine провів для молоді майстер-класи з правильного використання презервативів та безпечного сексу. Близько 100 людей пройшли тестування на ВІЛ у мобільному пункті тестування Фундації поруч із кав’ярнями.

 «Ні світова галузь громадського здоров’я, ні уряди, ні міжнародні установи не приділяють належної уваги презервативам, як ефективному та безпечному методу захисту здоров’я людини. Кошти на державні програми із забезпечення населення презервативами скорочуються, — зазначає Зоя Шабарова, Голова Європейського Бюро AHF. — Це, швидше за все, призведе до поширення інфекцій, що передаються через статеві контакти в усьому світі. На щастя, у Міжнародний день презерватива ми маємо змогу привернути увагу суспільства до презервативів як веселого та модного способу захистити себе та партнера. Також ми вважаємо, що презервативи повинні бути у вільному доступі для всіх, хто цього потребує».

«Ми віримо, що одним із вкрай важливих кроків на шляху подолання епідемії ВІЛ/СНІДу є проведення просвітницьких кампаній серед молоді. І важливо — доносити інформацію про профілактику ВІЛ у простій та креативній формі. Такий підхід спонукатиме молодих людей до більш осмисленого ставлення до свого здоров’я та правильного використання презервативів, що є невід’ємними засобами захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ, — підкреслює начальник управління молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Вадим Гутцайт. — Сьогодні у Міжнародний день презерватива я всім рекомендую вчитися радіти життю з розумом і користуватися засобами захисту завжди».

«Сьогодні всі говорять про здоровий спосіб життя, кубики пресу, детокс. Часто, не замислюючись, що «здорове» ставлення до свого інтимного життя – не менш важливе питання, – говорить Дар’я Коломієць, теле- та радіоведуча, діджей. – Які б не існували стереотипи, я впевнена, що користування презервативами – це не про відсутність довіри, а навпаки про турботу за своє здоров’я та здоров’я свого партнера. Я думаю, що дуже важливо знаходити шляхи говорити з молоддю однією мовою, наприклад, через каву, аби донести, що користуватися презервативами сьогодні – це правильно і здорово».

З ініціативи AHF піснею Міжнародного дня презерватива в 2018 році є трек «Презерватив завжди в моді» («A Condom is Always in Fashion»). Це — гумористична адаптація всесвітньо відомого хіта «The Shape of You» Еда Ширана, що має надихнути учасників заходів з нагоди Міжнародного дня презерватива по всьому світу.