Ефект бумеранга: як зайві кілограми впливають на гормональний фон?

Виявляється, що не тільки статеві гормони впливають на жирову тканину, жирова тканина також впливає на статеві гормони!

У жировій тканині чоловічі гормони андрогени перетворюються в жіночі естрогени (цей процес називається ароматизація). Ось чому в чоловіків з ожирінням часто розвиваються гінекомастія – збільшення молочних залоз – різні порушення статевої функції і навіть безпліддя.

Нормальний вміст жирової тканини просто необхідний жінкам для правильної роботи репродуктивної системи.

Ожиріння у жінок часто призводить до розвитку гінекологічних захворювань внаслідок гормонального дисбалансу. А при надмірному зниженні ваги (як правило, при вмісті жирової маси менше 12%) у жінок розвивається аменорея. Іншими словами припиняється менструальний цикл, адже при недостатній кількості жирової тканини не виробляється потрібна кількість жіночих гормонів.

Що це означає на практиці: для чоловіків зайві кілограми загрожують втратою мужності, причому у прямому розумінні, так як зменшується вироблення чоловічих статевих гормонів. Жінкам же вкрай важливо знати і дотримуватися міри у схудненні: як надлишок жирової тканини, так і її недолік вкрай негативно позначаються на жіночому здоров’ї.

І у чоловіків, і у жінок існують свої відмінності, і схуднення – не виняток.

В цілому, природа задумала так, що чоловікам легше підтримувати вагу, а в разі її надлишку – простіше прийти у форму. Однак зайві кілограми їхньому здоров’ю обходяться дорожче, ніж жінкам.

Підтримування ваги у “здорових” межах і її зниження за необхідності – завдання цілком посильне для представників обох статей. Адже хороша фізична форма – це не тільки краса. Це, насамперед, здоров’я.

Ще Гіппократ в IV столітті до н.е. стверджував: «І ожиріння, і худобу слід засуджувати. Матка не може прийняти насіння і менструює нерегулярно».

Є. Лошкарьова

Також читайте:

Окружність талії: норми для чоловіків та жінок

Особливості фітнесу для різних типів жіночих фігур