Як правильно зберігати мед ?

Хто з нас не любить мед? Важко знайти таку людину, а ще важче відшукати того, хто не чув про його корисні властивості. Але застосовувати його в лікуванні застуди та інших хвороб можна тільки в тому випадку, якщо солодкий продукт зберігався правильно. Тому сьогодні ми розповімо  про те, як зберігати мед.

 

Особливості натурального меду

Натуральний мед може зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Проте в продукті відбуваються цілком нормальні для нього процеси. Наприклад, він стає густим, мутним, в ньому з’являються кристали. Все це відбувається тому, що мед містить дуже багато глюкози, яка при зберіганні зацукровується. Якщо з медом це все не відбувається, то можна говорити про погану якість продукту і навіть сумніватися в тому, чи натуральний мед вам продали. Але все ж існують деякі сорти бджолиних солодощів, що не кристалізуються, оскільки містять велику кількість фруктози.

Загуслий мед при бажанні можна знову перетворити на тягучу рідину. Для цього помісти його в ємності на водяну баню і нагрівай на повільному вогні. Стежте, щоб температура води не перевищувала п’ятдесяти градусів за Цельсієм, інакше продукт втратить свої цілющі сили.

Правила зберігання меду

Як зберігати мед? В першу чергу помістіть його в скляну тару, бажано темного кольору. Тепер банку поставте у приміщення зі зниженою вологістю і температурою повітря приблизно 5-10 градусів вище нуля. Якщо вологість вища, то стовпчик термометра не повинен опускатися нижче позначки дев’ятнадцять градусів. Оптимальні умови для зберігання меду – сухе приміщення, яке регулярно провітрюється. Також можна зберігати солодкий продукт у стільниках необмежений час.

Крім скляного посуду для зберігання бджолиного меду підійдуть дерев’яні бочки, переважно з вільхи, осики, тополі та липи. Краще відмовитися від дубової тари, оскільки мед у ній потемніє. Категорично не підходить металевий посуд (з алюмінію, міді, цинку, заліза, жерсті), адже тоді мед окислюється, і в ньому утворюються отруйні сполуки.

Пам’ятайте, що правильно збережений мед має свої дезінфікуючі та антибактеріальні властивості дуже довго. Він не втрачає їх протягом кількох століть, зберігаючи смак і ніжний аромат.