Знайти місце під сонцем відповідно до типу шкіри

 

Літо ще не почалося, а ви вже встигли обгоріти? Травневе сонце впливає на шкіру дуже інтенсивно. Але перша весняна засмага є запорукою однотонного золотистого кольору шкіри після літньої відпустки. Жінки зрозуміють, це як основа під макіяж: якщо вона буде неякісною, далі можна й не старатися…

Щоб навчитися засмагати «правильно» і без опіків, спочатку визначимося з вашим типом шкіри.

Тип №1. Кельтський. Напівпрозора шкіра, руде волосся і безліч симпатичних веснянок. Ще з дитинства ви знаєте, що пляж для вас – табу. Але це не зовсім так! Просто підберіть відповідний сонцезахисний крем. Саме SPF-фільтр допоможе клітинам виробляти більше меланіну (це він робить шкіру темнішою). Рівень захисту для кельтського типу 25-30 і вище. Не зменшуйте захист навіть після першого прояву засмаги, ваша шкіра, як і шкіра дитини, набагато повільніше виробляє меланін. І не забувайте про капелюшки, вони цьогоріч як завжди в моді…

Тип №2. Скандинавський.  Світлорусий колір волосся, сірий або блакитний колір очей, світла шкіра і вже з появою першого сонця  – з’являються ледь помітні веснянки. Ви знаєте, що вам личить засмага, проте отримати потрібний відтінок не так вже й просто. Рівень вашого захисту від сонця не менше 30-ти. Після отримання ніжної засмаги, SPF-рівень можна зменшити, але не нижче 20-го. Після того, як знизите рівень захисту, користуватися кремом можна рідше. Відмовтеся від відпочинку в екваторіальній зоні, де пряме сонячне проміння навряд чи пощадить вашу чутливу шкіру.

Тип №3. Європейський. Світла, але не прозора шкіра, каштанове волосся і очі кольору лісового горіха… Ви любите сонце, а сонце любить вас. Щоправда, і в результаті такого тандему ви теж часто відчуваєте на собі неприємні результати сонячних опіків. Уже з перших сонячних днів запасіться сонцезахисним кремом 15-20 рівнів захисту, а через кілька прийомів сонячних ванн можна сміливо переходити на середній рівень захисту – SPF 2-20. Коли ж ваш відтінок шкіри все більше наближатиметься до кольору молочного шоколаду, пора змінити крем на масло для засмаги (SPF 2-3), а для обличчя користуйтеся знежиреним гелем.

Тип №4. Азіатський або середземноморський. Вас легко сплутати з мулатами, а колір волосся та очей, як правило, темний. Ви не боїтеся сонця і сміливо засмагаєте як пасивно – на пляжі, так і активно – займаючись спортом на воді та в горах. Але захист від шкідливого ультрафіолету вам потрібний не менше, ніж власникам інших типів шкіри. Тому не відмовляйтеся від сонцезахисних кремів (починаючи з 15) і не переборщіть з перебуванням на сонці, щоб не отримати тепловий удар.

Кілька порад для кожного

Як би вам не хотілося якнайшвидше засмагнути і яким би захистом ви не користувалися, немає сенсу перебувати на сонці довше 40-50 хвилин. Шкіра на цей момент все одно перестане виробляти меланін, а ви можете опинитися під ризиком теплового удару. Найкраще – приймати сонячні ванни по 10-15 хвилин щодня, а решту часу проводити в тіні.

І ще одне… У період 11 і до 16 години постарайтеся взагалі уникати прямих променів. У цей період сонце особливо агресивне, є загроза не лише отримати опіки (не залежно від типу), а й захворіти на рак шкіри. Тому, будьте обережні, а в результаті – засмаглі та красиві!

Підготувала Ася Дан