10 кроків до здорового серця

Серцево-судинні захворювання продовжують займати усі можливі ТОПи причин смертності у всьому світі. Тож чи не час ознайомитися із факторами ризику серцево-судинних захворювань, раз і назавжди викресливши їх із свого довгого і здорового життя? Це не складно!

Крок 1. Існує величезна кількість продуктів, які ваше серце просто обожнює. Наприклад, овочі та фрукти. Краще, овочі. А от від фаст-фуду, продуктів швидкого харчування, солодких газованих напоїв, нездорових жирів та червоного м’яса краще відмовитися.

Крок 2. Час покінчити із малорухомим способом життя. Ваше серце це оцінить і працюватиме ще довше. Йому потрібно не так вже й багато – 30 хвилин помірних фізичних навантажень 5 разів на тиждень. Фітнес, плавання, біг, стрибки зі скакалкою чи хоча б звичайна пішохідна прогулянка. Невже вам це не під силу?

Крок 3. Наступний крок – зменшення споживання солі. Якщо ви любитель посолити і досолити їжу, перші страви з мінімальною її кількістю можуть здатися вам пісними і не смачними. Але мине кілька днів і ваші смакові рецептори відновлять свою нормальну роботу, а ви будете щиро здивовані, що раніше вживали настільки солоні страви. І поки ви насолоджуватиметесь справжніми відтінками смаку звичних продуктів, ваше серце тихенько радітиме.

Крок 4. Час перейти до складного. Йтиметься про куріння. Не курите? Чудово! Сміливо переходьте до наступного пункту. А затятих курців просимо залишитись. Навіть одна цигарка в день болюче б’є по здоров’ю серця та судин. Зате як тільки ви позбудетеся цієї згубної звички, серце відчує довгоочікуване полегшення, а всього через рік на 50% знизиться ризик розвитку інфаркту міокарда і на 30% – інсульту.

Крок 5. Зайва вага – тягар, який ваше серце відчуває особливо гостро. Підтримання здорової маси тіла – правильний шлях до зменшення ризику виникнення діабету, серцевої недостатності, серцевих нападів та інших проблем, пов’язаних з ожирінням.

Крок 6. Ще одним фактором розвитку серцевих захворювань є рівень холестерину. Багато людей роками не знають про проблеми із холестерином, адже добре виглядають і почуваються. Але з часом серце здається. Аби цього не сталося, спробуйте уникати жирної смаженої їжі, а також насичених і трансжирів. Ви не уявляєте, наскільки це полегшить роботу серця.

Крок 7. Гіпертензія (високий артеріальний тиск) є серйозним ризиком розвитку інсульту, серцевої недостатності та серцевого нападу. На щастя, нині є безліч ефективних методів лікування гіпертензії, котрі, зокрема, включають в себе зміни у способі життя – обмежене вживання солі та регулярні фізичні навантаження.

Крок 8. Підвищений рівень цукру в крові з часом може призвести до діабету, що є сильним фактором ризику серцевих захворювань. Пам’ятайте, ваше серце не у захваті від швидких вуглеводів, зокрема від печива та солодощів.

Крок 9. Зовсім уникати стресів не вдасться, а от обмежити їх вплив – цілком реально. Прогулянка, йога, медитація, або просто відпочинок у тиші протягом 10 хвилин щодня – найулюбленіші заняття вашого серця.

Крок 10. На жаль, збалансоване харчування і активний спосіб життя не завжди здатні повністю захистити від проблем зі здоров’ям. Тож чи не краще перестрахуватися і щороку проходити комплексне медичне обстеження? По-перше, це дозволить виявити існуючі хвороби (а вчасно поставлений діагноз – це половина лікування). А по-друге, таким чином ви зможете запобігти виникненню безлічі захворювань, вчасно вживши необхідних заходів. Наскільки вдячним буде ваше серце, виявиться згодом – приблизно на 100-му році життя.

Джерело: https://worldhealth.net/news/heart-tips-heart-day/

Переклад та адаптація: Ася Дан