Як кондиціонери впливають на наш організм. Він полегшує наше самопочуття – починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Деякі дослідження говорять про зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями під час спеки.
Негативні наслідки від використання кондиціонера
- виникнення кашлю
- подразнення слизової оболонки
- труднощі з диханням
- головний біль
- втома
Але чи це має стосунок до кондиціонеру? Про це нема переконливих доказів.
Подібні симптоми також пов’язують із так званим синдромом закритих приміщень. В такому разі необхідно частіше провітрювати приміщення та виходити на свіже повітря.
Як правильно користуватись кондиціонером
- Вчасно робіть техобслуговування кондиціонера
Брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок – сприяють розвитку респіраторних. Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов’язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові.
- Уникайте різкого перепаду температур
Знижуйте температуру поступово, аби уникнути різкого перепаду між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі.
- Не сидіть під сильним струменем повітря. Це може викликати запалення м’язів або нервів.
- Котролюйте вологість повітря у приміщенні.
Кондиціонери осушують повітря в приміщення. Тому охолоджене повітря стає сухим, що може шкодити слизові оболонки та дихальні шляхи.
- Кондиціонер не повинен працювати постійно, потрібно робити перерви в його роботі та не забувати про вологе прибирання.
Важливо! Провітрюйте приміщення, коли кондиціонер вимкнений.
Крім того, під час спекотної погоди пийте достатньо води, носіть легкий одяг та не залишайтеся довго на сонці.
Джерело: http://moz.gov.ua/article/health/chi-mozhna-zahvoriti-vid-kondicionera-i-jak-oholodzhuvatis-pravilno