Чому 17 березня відзначають міжнародний День сну

 Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше – в п’ятницю другого повного тижня березня. 

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил.Найбільше поширені розлади сну – безсоння, що науковою мовою називається інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки.

У групі ризику з розвитку цього захворювання особливо перебувають люди, яким за родом своєї діяльності доводиться емоційно спілкуватися зі значною кількістю людей – юристи, працівники освіти, медичні працівники, артисти і митці.  Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої.

Стара істина говорить, «сон – найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

Однак на вдміну від багатьох інших захворювань,  у випадку  інсомнії цілком можна займатися самолікуванням. І це не буде шкодити вашому здоров’ю, звичайно ж, якщо ви не візьметеся ковтати снодійні засоби пригорщами, а лише трохи зміните свої звички, і цим допоможете своєму тілу врегулювати цю важливу для нього функцію.