Вчені пояснили, чому жінки повинні спати довше, ніж чоловіки

Вчені вважають, що жінкам краще не вставати рано-вранці, щоб приготувати сніданок або привести себе до ладу. Набагато важливіше – повноцінно виспатися, адже, на їхню думку, жіночому мозку потрібно більше сну, ніж чоловічому.

Це правда чи ще один гендерний стереотип?

Доктор медичних наук і невролог Крістофер Вінтер вважає, що жінки, як правило, потребують додаткових 20 хвилин сну. Справа в тому, що жіночий мозок влаштований складніше за чоловічий і виконує одночасно безліч функцій.

Про те, що жінка має потребу в більш тривалому сні, говорить і Джим Хорн, директор Науково-дослідного центру сну університету Лафборо. Погодьтеся, жінки більш дратівливі, ніж чоловіки, якщо не висипаються. Недолік сну, як вважають в Центрі, має серйозні наслідки для психічного та фізичного здоров’я жінки.

Але зовсім не обов’язково бути жінкою, щоб мати підвищену потребу у відпочинку, адже на наш сон впливає безліч зовнішніх чинників.

Жінки працюють в більш «мультифункціональному» режимі: робота, діти, домашні справи, питання краси. Чоловіки (не всі, звичайно) частіше приходять додому просто відпочивати. Але це все стереотипи. А поки вчені досліджують необхідність уві сні для чоловіків і жінок в порівняльних життєвих ситуаціях, не варто переживати про те, як часто ви відкладаєте дзвінок будильника

 

Читайте також:

Сон визначає якість імунітету

Поради для спокійного міцного сну.