Дієта «Два голодні дні на тиждень»

Власне, суть дієти проста і точно визначена її назвою. Ви дотримуєтеся дієти – а якщо точніше, то обмеження в харчуванні – протягом двох днів на тиждень. Це не мають бути два дні підряд. Наступним за днем розвантаження завжди має бути день звичайного харчування.

Плюси

Прості й зрозумілі правила, жодних додаткових приготувань. Обмеження в їжі стосуються лише двох днів на тиждень, решту п’ять днів ви харчуєтеся нормально.

Мінуси

Вам доведеться терпіти голод. Для деяких людей це пов’язано з надто сильним стресом і, відтак, може бути шкідливим.

Про що слід подбати

У дні розвантаження треба пити достатню кількість води, щоб організм не постраждав від дегідратації. Адже більшість рідини ми зазвичай отримуємо не з пиття, а з їжі – хоча рідко замислюємося про це. Обмежуючи їжу, ми маємо значно більше пити. Надавайте перевагу звичайній питній воді та таким напоям, як-от трав’яний чай. 

Мета

Втрата зайвої ваги, профілактика хвороб та оптимальне здоров’я. Автори дієти запевняють, що ви втратите декілька кілограмів (а саме – жирову масу) і знизите ризик низки хронічних захворювань.

Як це працює?

Автори дієти Майкл Мозлі, лікар і журналіст, та Мімі Спенсер, журналіст, вивчали наявні наукові дані про суттєве зниження прийому калорій два дні на тиждень, а також проводили експерименти з голодними днями на собі.  Як результат, з’явилася їхня книжка, присвячена новій дієті. Коли ми упродовж короткого часу утримуємося від їжі, запевняють автори, ми змушуємо наш організм думати, що, можливо, для нього настали голодні часи, і він перемикається на режим збереження та починає спалювати енергію за рахунок своїх запасів жиру. Реагуючи на стресовий фактор голоду, наш організм зміцнюється – за принципом «усе, що нас не вбиває, посилює нас».

Режим харчування

Протягом п’яти днів на тиждень ви харчуєтеся у звичайному режимі, що відповідає нормам здорового харчування. А два дні (які не мають іти один за одним) ви обмежуєте свій раціон до 25% від звичайного. Для чоловіків це приблизно 600 ккал, а для жінок – 500 ккал. Зрозуміло, що ці калорії треба розподіляти з розумом, надаючи перевагу багатим на білок продуктам, як-от відварній курці без шкірки, горіхам та бобовим. Також автори рекомендують їсти полуниці, моркву та інші продукти з низьким глікемічним індексом, бо вони меншою мірою впливають на рівень цукру в крові.

Автори не визначають жодних специфічних правил про те, коли саме і як часто слід їсти в голодні дні. Але чим довші паузи між прийомом їжі – тим краще, кажуть автори і рекомендують з’їдати, в ідеалі, усю денну порцію (нагадаємо, це 500 ккал для жінок і 600 ккал для чоловіків) за один раз.  Якщо такий підхід надто складний для вас, оберіть власну схему і розподіліть ці калорії на комфортну для вас кількість приймів їжі. Головне, підкреслюють автори, – обрати якусь одну схему і надалі додержуватися її в усі дні розвантаження.

Рекомендовані продукти

У день розвантаження слід з’їдати близько 50 г якісного білка, а саме: відвареної на пару білої риби, курки без шкірки, тофу, а також рекомендовано їсти насіння, бобові та яйця. Важливу роль у дні розвантаження слід приділяти фруктам та овочам – як правило, вони низькокалорійні, багаті на клітковину і поживні речовини.

В інші п’ять днів тижня можна не вести суворого контролю калорій та не обмежувати себе у їжі. Ця свобода, звісно, не означає, що треба без міри об’їдатися, але й почуття вини за з’їдений шматочок торту у вас не має виникати.

Чи втратите ви зайву вагу?

Швидше за все, так. Адже двічі на тиждень ви будете споживати значно менше калорій, ніж звичайно. Тому, якщо ви послідовно протягом кількох місяців будете дотримуватися цього режиму, то поступово знижуватимете вагу. А позаяк дні розвантаження не передбачають жорсткого голодування, і їх лише два на тиждень – у більшості людей не виникає нестримного бажання переїдати в інші дні.

Користь для серця та судин

У розвантажувальні дні ви споживатимете дуже мало насичених жирів, і обиратимете їжу, багату на клітковину, тобто фрукти і овочі. Таке харчування сприяє зниженню рівнів поганого холестерину і артеріального тиску, що є доведеною профілактикою серцево-судинних захворювань.

Чи є ризик для здоров’я?

Є декілька груп людей, яким не рекомендовано навіть обмежене голодування. Це жінки, які планують завагітніти; вагітні жінки; діти; дорослі з діабетом 1-го типу; особи з розладами системи харчування; особи, які не мають зайвої ваги. Люди, які мають хронічні захворювання, повинні проконсультуватися з лікарем, перш ніж сідати на цю (чи будь-яку іншу) дієту.

Роль фізичних вправ

Дієте – це схема харчування; для досягнення стрункості і підтримання вашого тіла в добрій формі треба регулярно робити фізичні вправи. Більшість експертів рекомендують як мінімум 30 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності (скажімо, прогулянка у швидкому темпі) більшість днів тижня.

Також читайте “Вегетаріанська дієта”

“Дієта для серця”

“Японська дієта: вітчизняна версія”