Вейпінг – вдихання водяної пари з електронних сигарет – мав на меті замінити вдихання диму зі звичайних цигарок. Електронні сигарети були розроблені як засіб для полегшення відвикання від шкідливої звички куріння. За якийсь час вейпінг став течією молодіжної субкультури, а вдихання звичайної водяної пари змінилося на вдихання пари від ароматизованих рідин.
Дослідники з Американського інституту вивчення пустель виміряли концентрацію альдегідів, що містяться в парі, яку утворюють електронні сигарети. Вейпінг відбувався за допомогою автоматичної установки, яка робила чотирисекундні затягування з перервою в 30 секунд між ними. «При кожному затягуванні будь-якої з рідин вейпер отримує величезну кількість альдегідів, основна частина яких утворюється внаслідок термічного розкладання компонентів ароматизаторів», – наголошують дослідники. У всіх експериментах кількість альдегідів перевищувала порогові значення, встановлені Асоціацією державних промислових гігієністів США.
Вчені з’ясували, що відсотковий вміст токсичних речовин збільшується прямо пропорційно до кількості ароматизаторів в рідині. Тобто, чим ароматніша рідина, тим вона шкідливіша. Вони заявили, що продовжать свої дослідження і перевірять вплив смакових добавок загалом на утворення альдегідів та інших шкідливих сполук.
Раніше вчені встановили, що школярі-вейпери поступово починають курити звичайні сигарети і відмовляються від електронних, а кожен шостий старшокласник використовує електронні сигарети
Перекладено і адаптовано з International Journal of Environmental Science & Technology