Всесвітній тиждень імунізації 2022

тиждень імунізації

24 квітня 2022 року стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. В умовах воєнного стану імунізація — найбільш ефективний метод захисту від тяжких захворювань і їхніх наслідків.

Відтоді як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні.

Необхідність щеплень

Зараз, під час війни, для зменшення навантаження на лікарів, ми закликаємо уважніше ставитися до свого здоров’я та самостійно відстежувати графік щеплень для себе та дітей.

Якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці — виїхали з регіонів, де ведуться активні бойові дії, у безпечніші або за кордон — надолужте пропущені щеплення. Для біженців і переселенців МОЗ спільно з Центром громадського здоров’я розробили рекомендації, як отримати дані про проведені щеплення.

Переривання планової вакцинації — відповідно до національного календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

З початком війни ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зростають.

Щеплення для дітей

Нагадаємо, в Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань

  • туберкульозу
  • поліомієліту
  • дифтерії
  • кашлюка
  • правця
  • кору
  • гепатиту В
  • гемофільної інфекції
  • краснухи
  • епідемічного паротиту

Ці вакцини безоплатні, адже їх закуповують державним коштом.

Щеплення для дорослих

Для всіх дорослих потрібно щодесять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я військовослужбовців, а також і цивільного населення.

Важливо зробити й додаткові щеплення з урахуванням епідсезону — проти грипу та COVID-19. Якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Про різницю між ними можна прочитати тут.

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Вакцинуйтеся!

За матеріалами та джерелами

Фото freepik