Статистичні дані стверджують, що харчовою непереносимістю страждає до 45% населення. І саме вона є однією з головних причин порушеннями обміну речовин, дисфункцій травлення, імунітету, нервової та ендокринної систем. Як відрізнити харчову непероносимість від алергії?
Продукти, що спричиняють алергію
Найчастіше риба спричиняє алергійні реакції, також рибні супи, екстракти, маринади, соуси, ікра, риб’ячий жир. Нерідко алергія до риби поєднується з підвищеною чутливістю до раків, крабів, креветок і продуктів, які виготовлені з них. Що стосується молочних продуктів, то найчастіше саме коров’яче молоко викликає алергію, також курячі яйця, особливо білок, теж належать до частих харчових алергенів. Білок курячих яєць міститься в багатьох продуктах (торти, бісквіти, морозиво, майонез, соуси, деякі макаронні вироби, тощо). Останнім часом зросла алергія до бобових (горох, квасоля, соя).
Інші види негативної реакції на їжу
До речі, є й інші види негативної реакції на їжу. Це, наприклад, псевдоалергія (відрізняється від істинної алергії тим, що спричинена не реакцією імунітету, а, наприклад, потраплянням з іжею гістаміну, який не усвоюється), гіперчутливість (підвищена чутливість організму на якусь речовину), а також токсичні реакції (вони виникають, коли в організм потрапляє отрута, наприклад, при вживанні непридатних в їжу грибів).
Наявність харчової непереносимості можна легко визначити, провівши цитотоксичний тест. Модифікація форми, стану чи об’єму лейкоцитів і є індикатором харчових реакцій.
Як же роблять цитотоксичний тест?
У пробірці в цільну кров, яка містить лейкоцити, додають специфічний алерген, він змінює характеристики чутливих клітин. Зважаючи на те, що харчова непереносимість може спричиняти безліч симптомів і синдромів, які часто лікують без жодного результату, варто зробити цитотоксичний тест, щоб отримати достовірну інформацію про причини проблем зі здоров’ям. Прояви харчової непереносимості зникають, коли з раціону виключають продукти, що спричиняють погіршення самопочуття.
Також читайте “Факти про здорову їжу”
“Як позбутися харчової залежності?”