Міфи про сонцезахисні окуляри

Міфи про сонцезахисні окуляри

1. Окуляри мають бути повністю затемнені

Насправді, рівень затемнення окулярів (%) ніяк не пов'язаний із ступенем захисту від ультрафіолету. Навіть майже прозорі якісні лінзи захищають краще, ніж темні окуляри з магазину «все від 2  гривень». Більше того, для нашого клімату цілком достатньо 50% затемнення, хіба тільки ви не збираєтеся в тропіки (там необхідно 82-92%) чи в гори (92-97%). А від постійної нестачі видимого світла взагалі може розвинутися депресія, тому краще дотримуватися золотої середини.

2. Усі поляризовані лінзи захищають від ультрафіолету.

Це не зовсім так!  Поляризоване світло - це світло, від якого відвільтрована частина променів певного напрямку.  . А ультрафіолет - це помені певної довжини. (які зменшують яскравість відблисків відбитого світла) Захист від UV-випромінювання забезпечують тільки лінзи з маркуванням UV400 не залежно від того, поляризовані вони чи ні.

3. Кольорові лінзи не впливають на зір

Якщо ви і досі в цьому впевнені, вам буде цікаво дізнатися, що великі відхилення від природного не корисні для очей. Червоні лінзи блокують зелений колір, а зелені – червоний, тому і ті й інші не підходять водіям. Жовті лінзи збуджують нервову систему, а сині стомлюють очі. Зелені лінзи знижують внутрішньоочний тиск,  Тому найкраще підходять лінзи коричневого, сірого і сіро-зеленого кольорів. Вони зменшують яскравість сонячного світла, і не спотворюють кольори, а лише приглушують їх

4. В дорогих окулярів кращий захист

Дорожчі окуляри зроблені з якіснішого пластику.  Тому вони мають якісніші оправи, які, на відміну від пластикових, можна регулювати, і пластикові лінзи у них служать довше. І дуже часто у дорогих оправах брен коштує дорожче, ніж самі окуляри, отож ви платите за ім'я, а не за красу і захист. Не зайве також пам'ятати, що окуляри вартістю поза тисячу гривень теж бувають підробками. На фірмові окуляри у продавців завжди є документи.

Підготувала Ася Дан

спеціально для "Живи Активно"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 

Тричі по три цікаві факти про сонячні окуляри

 

3570 0

Коментарі до статті