7 днів, щоб позбутися хронічної втоми

 

Ви засинаєте і просинаєтесь стомленими? Це може бути синдром хронічної втоми. Зазвичай цей стан звичний для тих, хто нещодавно переніс якесь захворювання. Але, якщо вам стало важче справлятися зі звичними навантаженнями на роботі та в побуті, постійно хочеться спати, не вдається довго концентруватися, погіршилася пам’ять, часто болить голова, немає настрою і це не проходить навіть після повноцінного відпочинку, – пора взятися за Тижневу програму відновлення сил від Живи Активно.

А починається вона з приємного – з вихідних!

Субота. Сон

Забудьте про роботу. У Європі планують ввести закон, що дозволятиме не перевіряти робочу пошту під час вихідних, чому б і вам не дозволити собі цю розкіш хоча б на кілька днів? Якщо у вас є діти, було б чудово, якби сьогодні вони побули у бабусі. Вимкніть будильник і дозвольте собі поспати стільки, скільки захоче організм. Любителям клубного життя, радимо увечері посидіти вдома за переглядом комедії.

 

 

 

 

 

Неділя. «Провітрюємося»

Не варто недооцінювати силу свіжого повітря. Спорт також не завадить! Фізичне навантаження тонізує тіло і ви почуватиметеся бадьорішими. Якщо вчора ви гарно виспалися, невеличка велопрогулянка не буде проблемою! Якщо ж ні, просто пройдіться містом у приємній компанії. Постарайтеся лягти спати на годинку-дві раніше звичного часу.

 

 

 

 

 

 

 Понеділок. Вітамінізуємось

Якщо в неділю вам вдалося відпочити, прокиньтеся на пів години раніше. Запас часу використайте для того, щоб зібратися не поспішаючи: увімкніть музику, зробіть зарядку і легкий сніданок із овочів. Замість кави випийте склянку соку. Захопіть із собою на роботу йогурт зі злаками й апельсин чи банан. А до вечері купіть пучок свіжої зелені. Це значно дешевше, ніж напівфабрикати. Нехай на приготування піде більше часу, але намагайтеся впродовж тижня уникати гострої та жирної їжі. І купіть нарешті вітаміни, які вам радив лікар ще місяць тому!

 

 

 

 

 

  Вівторок. Рибний день

Це не дивно, що для схильних до перевтоми людей, ми радимо більше уваги приділити саме раціону харчування. Саме в цьому найчастіше ховається корінь проблеми. Сьогодні подбайте про свою щитовидну залозу, адже це генератор енергії, якої вам так бракує. Навесні робота щитовидної залози послаблюється, а саме вона відповідає за вироблення гормонів Т3 і Т4, які регулюють обмін речовин, теплообмін, енергію. Для її відновлення потрібно всього лиш 200 мкг йоду на добу, що міститься в морській капусті, морепродуктах, рибі.

 

 

 

 

 

  Середа. Релаксуємо

Вітаємо! Ви вже подолали більшу частину тижня. Щоправда, на цьому етапі втома знову може нагадати про себе, навіть якщо до цього ви все робили правильно. Без паніки! У робочий час на допомогу прийде дихальна вправа: глибоко вдихніть, затримайте дихання і повільно видихніть. Повторюйте процедуру доки не вирівняється серцебиття. Намагайтеся при цьому думати про щось приємне. А вдома, замість експрес-душу, подаруйте собі теплу ванну із морською сіллю та свічками з ароматом шавлії.  Масло авокадо і оливи при додаванні в лосьйон для тіла зволожать вашу шкіру, а олія бергамоту, гарденії і рожевого дерева додадуть сил. Можна попросити кохану людину зробити масаж. А перед сном не буде зайвою чашечка чаю з меліси.

 

 

 

 

 

   Четвер. Заряд позитиву

На порядку денному – позитивні емоції. Що ви любите найбільше? Походи в театр, на які ніколи не вистачає часу? Шоколадне морозиво, яке надто калорійне, щоб дозволити його собі? Чи може, ви давно мріяли змінити стиль зачіски? Сьогодні не відмовляйте собі ні в чому, але не забувайте про відчуття міри. Справжнім антистресом буде спілкування з дітьми: складіть із ними пазл чи подивіться мультфільм, а найкраще – погуляйте в парку!

 

 

 

 

 

П’ятниця. Ідемо в караоке!

Робочий тиждень нарешті закінчився. Постарайтеся завершити усі початі проекти, щоб ваш органайзер і совість були чистими. Запросіть друзів у караоке. І забудьте, якщо колись на вухо вам наступив ведмідь! Якщо такий відпочинок все ж не до душі, завжди можна влаштувати посиденьки вдома. Справа в тім, що спів найкраще допомагає звільнитися від негативної енергії. А приємне спілкування відволіче від турбот і принесе море приємних вражень!

 

 

Як бачите, секрет завжди усміхнених і щасливих у вмінні чергувати приємне з корисним. Якщо Тижнева програма відновлення сил не допомогла і симптоми хронічної втоми не зникли, можливо, час звернутися за допомогою до фахівців. Або спробувати ще раз!

Головне – пам’ятати, що в 9 із 10 випадків утома – явище психологічне, і пасивний відпочинок тут не допоможе. Живіть активно!

Підготувала Ася Дан

Читайте також: 

Обіймотерапія: добова норма обіймів становить 7-8 разів

Чому ми втрачаємо вітаміни?

Прості вправи для зміцнення сили волі