Багато хто з нас асоціюють холод з дискомфортом, не знаючи, що у нього є й корисні для організму людини властивості.
Про користь холоду
Перш за все – міцний та якісний сон. Коли ми засинаємо, температура нашого тіла починає знижуватись природним чином. Однак у людей, що страждають від безсоння, саме проблема регуляції температури тіла призводить до труднощів із засипанням.
Холодні температури позитивно впливають на якість сну, хоча збільшують симптоматику апное. Оптимальна температура для спальні складає 15-19 градуcів.
Холод сприяє спаленню жиру, хоча не всі люди ставлять собі це за мету. А ще спалення жиру стимулює тремтіння від холоду, в процесі чого виділяється гормон ірисин. Згідно з деякими даними 15 хвилин тремтіння можна порівняти з результатом годинного тренування в залі.
Холод лікує біль
Лід та холодні компреси традиційно прикладають на гулі та місце травми від удару. Вплив холоду може бути ефективним для зменшення болю, але його краще використовувати у поєднанні з ліками й іншими методами терапії і тільки після консультації з лікарем.
Кріотерапія
Кріотерапія – це метод використання холоду в лікувально-профілактичних цілях. Холод відводить тепло від тканин, органів або від частини тіла людини. Кріотерапію використовують для зменшення болю й запалення при таких станах, як ревматизм, м’язові й суглобні болі, фіброміалгія. І хоча деякі дослідження показують, що холод для запалень не більш ефективний, ніж інші варіанти відновлення, комусь вона й насправді допомагає.
Чому взимку зростає кількість захворювань
По-перше – віруси комфортніше почувають себе в холодному й сухому середовищі. По-друге – підвищена концентрація людей в закритих приміщеннях.
Нещодавно виявили ще одну причину – припускають, що холод все-таки знижує імунітет. Низькі температури ослабляють першу лінію імунної системи – ніс, до такого висновку прийшли дослідники із Єльського університету.
Чи можна звикнути до холоду
Через фізіологічні відмінності всі ми по різному відчуваємо холод. Люди високого росту, як правило, мерзнуть більше – це пов’язано з тим, що у них більша площа поверхні тіла і вони швидше втрачають тепло.
На втрату тепла впливає жирова тканина – чим її більше, тим тепліше ви почуваєтеся.
Людина може пристосовуватися до холодних температур – про це свідчать результати дослідження.
Однак, як все-таки ефективно захиститись від холоду, якщо звикати ви до нього не плануєте? Рекомендації тут досить прості: вдягайте шарф, шапку, і рукавиці, коли виходите на мороз, й постарайтесь повернутись в тепло, як тільки відчуєте, що дійсно змерзли.
За маитеріалами:
https://bit.ly/39XHZOB
https://on.natgeo.com/342oqAU
https://bit.ly/2W4drm1
https://to.pbs.org/37acXkO
https://bit.ly/3oIxBhA