Кус-кус – це пшенична крупа, що завдяки оздоровчим властивостям та чудовому смаку здобула популярність серед кухарів і дієтологів усього світу. У цій статті ви знайдете інформацію про переваги цього незвичайного продукту та безліч вагомих причин готувати кус-кус для своєї родини.
Пшеничний кус-кус недарма відносять до продуктів здорового харчування.
І перше, за що цінують цей продукт, – це вітамін В5 (1,24 мг на 100 г), що дозволяє завжди почуватися бадьорим, сповненим життєвої енергії та сил.
Також цей вітамін запобігає передчасному старінню, справляється з депресією, безсонням, хронічною втомою.
В5 здатен зупинити появу зморшок, дарує красу нігтям, зберігає здоровий колір шкіри та навіть допомагає загоювати рани і боротися із запаленнями.
Додати кус-кус до щоденного раціону варто через величезну кількість мінералів та мікроелементів. Калій, залізо, мідь, фосфор і харчові волокна у складі кус-кусу сприяють роботі шлунково-кишкового тракту, покращують метаболізм, оптимізують роботу усіх органів та систем. Тим, хто часто хворіє, теж у нагоді стане кус-кус. Жодні вітамінно-мінеральні комплекси не впливають на імунітет так само добре, як ця корисна крупа.
Складні вуглеводи, що складають 70% кус-кусу, дають відчуття ситості і допомагають довго не відчувати голоду. Незважаючи на таку кількість вуглеводів, кус-кус має середній глікемічний індекс, а тому не підвищує рівень цукру в крові і підходить навіть людям із цукровим діабетом.
Всього 376 кал на 100 г сухого кус-куса не дозволять набрати надмірну вагу.
Окремо слід приділити увагу міді у складі кус-кусу, а її у 100 г крупи міститься цілих 247 мкг, а це добова норма для дорослої людини. Мідь сприяє активному кровотворенню, оптимізує роботу дихальної та нервової систем. Також мідь підтримує вироблення ендорфінів, що відповідають за гарний настрій і мають знеболюючі властивості для нашого тіла. А колаген і еластин, що також синтезуються при участі міді, підтримують тонус шкіри і запобігають випадінню волосся та ранньому посивінню.
Важливо! Протипоказом до споживання пшеничного кус-кусу вважають алергію на глютен. У такому разі його слід замінити рисовим або кукурудзяним кус-кусом, які,щоправда, відомі менше.
Кус-кус з курагою і овочами
Інгредієнти:
- 400 г сухого кус-кусу із цільнозернової пшениці;
- 500 г кураги;
- 2 огірки;
- 1 жовтий солодкий перець;
- 150 г маслин без кісточок;
- 150 г в’ялених томатів;
- 1 лимон;
- 2-3 гілочки кінзи;
- оливкова олія;
- сіль.
Приготування:
- Зніміть дрібною теркою цедру з лимона.
- Вичавіть з лимона сік. Змішайте цедру з оливковою олією.
- Кус-кус покладіть в миску і залийте 400 мл окропу.
- Накрийте миску тарілкою або затягніть харчовою плівкою і залиште на 5-10 хвилин.
- Солодкий перець розріжте на 4 частини, видаліть насіння і перегородки. Разом з курагою, огірками, маслинами і в’яленими томатами наріжте дрібними кубиками. Кінзу подрібніть.
- Кус-кус перекладіть на таріль, скропіть оливковою олією і лимонним соком. Додайте підготовані овочеві інгредієнти і акуратно перемішайте.
- Полийте лимонним соком з оливковою олією і відразу подавайте.
Читайте також:
Vogue популяризує українську гречку!