Особлива дієта для майбутнього татуся

Особлива дієта для майбутнього татуся

Чоловік, який планує стати батьком, повинен дуже відповідально ставитися  до свого харчування, оскільки воно безпосередньо впливає на здоров’я майбутнього малюка.

Щоб сперматозоїди чоловіка були рухливі і зачаття успішно відбулося, чоловікові слід за кілька місяців до планованого зачаття не тільки відмовитися від куріння і вживання спиртного,  але і правильно харчуватися.

Якщо чоловіка помітна недостатність чи надмір ваги,  то в спермі теж можуть бути хворобливі зміни.  Надмірно худим іноді бракує попередників для синтезу гормонів та сперматозоїдів, а при надмірній вазі у чоловіків виникає відносний брак  тестостерону, і це веде до зниження здатності до запліднення.

Раціон майбутнього татка повинен бути повноцінним.

Омега-3- ненасичені жирні кислоти. Нежирна риба, багата на корисні кислоти, допоможе нормалізації гормонального фону, а отже, успішність зачаття значно збільшиться.

Овочі й фрукти. Необхідно, щоб майбутній тато обов'язково з'їдав 5 різних овочів і фруктів в день (картопля хоч і овоч, але  до здорового харчування не входить)

М'ясо. Для чоловіка м'ясо – важливий елемент здоров'я. Зрозуміло, немає необхідності зловживати м'ясними продуктами, особливо готовими (ковбасами, сосисками і консервами). Але 100-110 грам курячого філе, індички або кролика в день поповнять добову потребу у тваринному білку і забезпечить будівельний матеріал для сперматогенезу.

Поліненасичені жирні кислоти. Вони необхідні для здорової репродуктивної системи чоловіка. Додавайте в салат льняну олію – вона чемпіон серед олій за показником корисності для чоловічого здоров'я.

Кальцій і вітамін D. Ці дві речовини взаємодоповнюючі, тому для чоловічого здоров'я необхідно їсти сир і твердий сир 

Фолієва кислота. Необхідна для продуктивного і якісного дозрівання сперматозоїдів. Міститься в зелених овочах з листям, в деяких цитрусових, бобових, хлібі з борошна грубого помелу, дріжджах, печінці, багато її в меді.

Цинк. Збільшує життєздатність сперматозоїдів. Міститься в шпинаті, устрицях, спаржі, грибах, мідіях, крабовому м’ясі.

Вітамін Е.  Відповідає за здатність до запліднення, підвищує рівень тестостерону. Багато вітаміну Е міститься в горіхах, хлібі, кашах, висівках, соняшниковій олії, сої.

Вітамін А. Прискорити процес дозрівання сперми. Багато у  печінці тріски, яйцях, фруктах і овочах червоного і жовтого кольору.

Вітамін В впливає на процес спермоутворення. Багато вітаміну В у м’ясі курки, чорному хлібі, кашах.

Селен. Його нестача в організмі чоловіка може стати причиною неплідності. Міститься в рибі, м’ясі, печінці і пшениці.

Вітамін С забезпечує антиоксидантний захист сперматозоїдів від дії хімічних речовин і вільних радикалів. Ним багаті овочі, фрукти, зелень і гриби.

Прогулянки на свіжому повітрі – теж обов’язковий пункт раціону, особливо у парі з майбутньою мамою.

2534 0

Коментарі до статті