Помідори, лікопен і довголіття - який зв’язок?

Помідори, лікопен і довголіття - який зв’язок?

Помідори багаті на лікопен - антиоксидант, який знижує ризик онкозахворювань, його також пов'язують зі здоров'ям серця, а у чоловіків - зі здоров'ям простати.

Біохіміки стверджують, що лікопен - це каротиноїд. Для технологів харчових виробництв лікопен - харчовий барвник, який міститься в помідорах, рожевих грейпфруктах і в усьому їстівному, що має червоний колір, наприклад, багаті на лікопен кавун, гострий червоний перець, папайя.

Онкологи лікують лікопеном своїх пацієнтів. Кардіологи - відповідно також, дієтологи рекомендують його для боротьби з ожирінням. Крім того, доведено, що лікопен в сто разів ефективніше захищає від старіння, ніж вітамін Е.

Ще років десять - і лікопен, можливо, отримає статус панацеї від усіх бід. Але поки що властивості лікопену вивчені не повністю. Хоча вивченням цієї проблеми займаються вже більше півстоліття.

Влітку та восени, в сезон цих овочів, їжте якомога більше свіжих помідорів. В інший час року вживайте перероблені томати у вигляді кетчупу і томатної пасти. До речі, у кетчупі (домашнього виробництва) і томатній пасті лікопену ще більше, ніж у свіжих помідорах, оскільки його концентрація збільшується у процесі випарювання томатного соку. Вибираючи продукти на основі томатів, віддавайте перевагу тим, в яких менше цукру, солі та інших добавок.

Читайте також:

Томат - продукт, що дивує 

Томати багаті на антиоксиданти

Здорове харчування - напої, що допомагають спалювати калорії
 

3800 0

Коментарі до статті