Як подушка впливає на якість сну

Якість нашого сну прямо пропорційна якості подушки, на якій спимо. Висока або низька, тверда чи м’яка, квадратна чи прямокутна? Подушка – це важливо!

Поганий сон і безсоння – це шлях до депресії, ожиріння, діабету, гіпертонії і серцевих захворювань.

Тіло просто не має достатньо часу для нарощення м’язів, репарації тканин та інших важливих функцій, котрі виконуються поки ми спимо. І однією з причин проблем зі сном є звичайнісінька подушка.

Ви можете спати в одному положенні більше чотирьох годин за ніч. А тепер уявіть, що це положення незручне. «Те ж саме було б, якби ви зігнули голову і простояли так кілька годин», – каже Метью О’Рурк, фізичний терапевт в Спаулдінговій реабілітаційній лікарні (США). То чи слід дивуватися болю в шиї і плечах, загальній в’ялості та поганому настрою зранку?

Крім того, людям з апное – періодичними зупинками дихання уві сні, незручна подушка може перешкоджати проходженню кисню через дихальні шляхи.

Ось чому так важливо серйозно підійти до вибору подушки, без якої неможливо зручно влаштуватися і добре відпочити.

Обираємо ідеальну подушку

Критерії подушки індивідуальні. Оберіть те, що підійде саме вам.

Твердість

Любителям спати на спині і на боку потрібна подушка середньої твердості, щоб забезпечити підтримку шиї під час сну. Якщо ви спите на животі – позиція, що передбачає періодичне закидання голови назад, обирайте м’яку подушку, інакше голова буде закидатися ще більше і на ранок болітиме шия. Але більшість часу в такому положенні голова буде поверненою вбік, що ще більше посилюватиме біль, якщо спати на занадто твердій поверхні.

Висота

Стосовно висоти, правило універсальне: чим нижча подушка, тим краще.

Форма

Прямокутні подушки підходять тим, хто більшість часу спить на спині, або на боку. Тим, хто спить на животі і любить обіймати подушку руками, краще підійде квадратна подушка.

Для страждаючих від печії і доброякісного пароксизмального позиційного запаморочення оптимальне положення тіла під час сну – під кутом 30 градусів від поверхні ліжка. Їм рекомендується використовувати подушку клиновидної форми.

Матеріал

Подушки з пуху та пір’я відштовхують пил та пилових кліщів, щоправда, коштують вони недешево. Подушки з натуральної або штучної бавовни обійдуться дешевше, але вони створюють привабливе середовище для кліщів. Також за кругленьку суму можна купити спеціальну ортопедичну подушку, що підлаштовується під ваші форми і не створює додаткових проблем для алергіків. Обирати вам!

Четверту частину свого життя ми проводимо уві сні. І нехай це буде останнім аргументом на користь якісних і зручних аксесуарів для сну.

Джерело: https://www.health.harvard.edu/pain/is-your-pillow-hurting-your-health