Що потрібно знати про електронні сигарети

Що потрібно знати про електронні сигарети

Аби кинути палити, люди використовують різні способи – що кому більш пасує. Але переконливих даних, що вейпінг допомагає кинути палити немає.

Електронні сигарети все більше поширюються по всьому світу.  Їх зазвичай використовують як альтернативу, аби кинути палити традиційні сигарети, і це привертає увагу лікарів.

Особливу увагу експертів у галузі охорони здоров'я привертає використання електронних сигарет молоддю. Ця тенденція поширюються в школах по всій країні.

Тим часом, збільшується кількість досліджень та даних з цього питання.

Хімічні речовини, котрі містяться в так званих «електронках» можуть становити небезпеку для здоров’я. Хоча рідина для електронних цигарок містить менше шкідливих речовин, аніж традиційна сигарета з її продуктами горіння, все рівно вона може нести певні ризики.

Формули рідин різняться, але все рівно до легень можуть потрапити елементи, котрі можуть спровокувати появу раку, важкі метали й інші токсичні речовини. Нові дослідження вказують на те, що рідина для електронних сигарет може містити більше формальдегіду ніж вважалося раніше, а формальдегід  в свою чергу є потужним канцерогеном.

Електронні цигарки мають безліч смаків. Починаючи від полуниці й закінчуючи крем-брюле. Вся проблема криється в тому, що речовини, котрі надають їм смак можуть бути шкідливими для здоров’я.
 
Дослідження 2016 року пов’язує діацетил, котрий широко застосовується для надання рідинам для куріння смаку, з серйозним набутим дефектом дихальної системи, відомим як «попкорн легенів». З подібною проблемою пов’язують й іншу речовину для надання рідинам для куріння смакуй й запаху – циннамальдегід.

Електронні сигарети можуть сприяти палінню підлітків.

Такі сигарети заборонено продавати людям, молодше 18 років, але це не зупиняє підлітків від покупки цього девайсу.  Дослідження, проведене у 2015 році вказує на те, що підлітки, котрі курили електронні сигарети були більш схильними до куріння традиційних сигарет, на відміну від своїх однолітків, які не палили Е-цигарки.

Достовірно невідомо чи спряють Е-цигарки позбавленню від нікотинової залежності

Багато людей обирають електронні сигарети як засіб кинути палити звичайні, оскільки вони забезпечують організм нікотином й імітують, власне, сам процес паління.
 
Аби довести що це дійсно ефективна стратегія, необхідно проведення додаткових досліджень.
 
Курці, котрі намагались кинути палити й використовували для цього «електронки», частіше повертаються до звичайного паління, аніж ті, хто намагався кинути палити без них.
 
Джерело:
http://time.com/5290019/e-cigarettes-research/?utm_source=time.com&utm_medium=email&utm_campaign=time-health&utm_content=2018053115pm&eminfo={"EMAIL":"bFbdJS+PmQqs35AttULo+QsTP4+fiUil","BRAND":"TD","CONTENT":"Newsletter","UID":"TD_HTH_E5B25FCD-8C9C-4F9F-9A81-17262E883191","SUBID":"115578737","JOBID":"760130","NEWSLETTER":"TIME_FOR_HEALTH_THURSDAY","ZIP":"","COUNTRY":""}

1799 0

Коментарі до статті