Секрети пізнього старіння

Всі люди бажають якомога довше залишатися молодими та красивими. Ми вже знаємо, що активний спосіб життя, правильне харчування та позитивне мислення є дуже важливими для активного довголіття – це постулати, актуальні для будь-якої національності. Однак у деяких народів залишатися молодим протягом дуже довгого часу виходить трошки краще за інших. До вашої уваги – секрети молодості та довголіття із різних країн світу.

Скандинавія

Секрет чудового самопочуття та молодості шкіри жителів скандинавських країн – це, насамперед, клімат. Як не дивно, саме вітер і холод  покращують стан шкіри, адже холод зупиняє процес старіння і перешкоджає розмноженню інфекцій і бактерій. Холодний клімат загартовує організм і стимулює роботу імунної системи. А як щодо свіжого морського повітря? Воно також позитивно впливає на стан здоров’я та зовнішній вигляд жителів цих країн, насичуючи шкіру і легені необхідною вологою, що сповільнює виникнення зморшок і хвороб.

Другий секретний інгредієнт активного довголіття у північноєвропейських країнах – це їжа. До щоденного раціону населення входить червона риба, яка дуже корисна для здоров’я, стану шкіри, волосся та нігтів. До того ж риб’ячий жир захищає серце, судини, суглоби і сповільнює процес розвитку хвороби Альцгеймера

Японія

Тут також особливого значення набуває раціон. Люди з ожирінням – рідкість для Японії, вони складають лише 3% населення. А це одразу суттєво зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Типовою їжею для японця є рис, риба, соя, овочі та зелений чай. Також японці надзвичайно вимогливі до екологічності продуктів, які вони вживають.

Ще один важливий аспект довголіття по-японськи – це корпоративна культура. Саме через роботу виникають стреси у повсякденному житті, що призводить до багатьох захворювань, старіння шкіри та целюліту. Японці ж рідко змінюють місце роботи і найбільше у житті цінують стабільність. Рідко можна побачити японця, який стрімголов кудись біжить, розмовляючи по телефону та жуючи на ходу бургер. Жителі цієї країни дуже уважно ставляться до свого тіла, свого внутрішнього світу та своїх потреб. Головний секрет їхньої молодості – це внутрішній спокій і розміреність життя.

Бразилія

А от клімат Бразилії не дуже сприяє процесам омолодження, тому жителі цієї вологої та спекотної країни дуже багато сил та часу витрачають на догляд за своїм тілом.  Маракуйя, кокосове молоко, бразильські горіхи – ці продукти не тільки активно вживають у їжу, а і готують із них маски і скраби для обличчя та тіла. Не можна не згадати про морське повітря та чистий золотавий пісок, який також бере участь у бразильських спа-процедурах: не рідко на пляжах можна зустріти бразильянок, які інтенсивно натирають піском свої сідниці – чим не чудовий масаж?

Ще один секрет жителів цієї країни – їхня палка натура: регулярний секс незважаючи на роки  – це невід’ємна складова молодості, стрункості і довголіття, адже регулярний оргазм знижує ризик передчасної смерті на 50%.

Тибет

Тибетські монахи вважають, що секрет довголіття полягає у правильному харчуванні. На їхню думку, слід їсти якомога більше трав та якомога менше м’яса. Саме тому у Тибеті так багато вегетаріанців. Також жителі Тибету багато уваги приділяють своєму внутрішньому світу. Вони вірять, що погані думки, заздрощі, жадібність – все це ніби отрута пронизує людський організм та руйнує його зсередини. Любов, щирість та доброта, навпаки, позитивно впливають на всі системи та органи тіла, подовжуючи життя на багато років.

Франція

Всім відомо, що французи – справжні гурмани. Однак секрет їхньої стрункості та молодості – в помірності. Порції у місцевих ресторанах значно менші, ніж в інших країнах. Те ж правило стосується і алкоголю – французи полюбляють випити трохи червоного вина за вечерею, яке не лише не шкодить організму, а і корисне для серцево-судинної системи. Оскільки їжа для французів – це неабиякий культ, то вони багато уваги приділяють сервіруванню та презентаціям і ніколи не їдять на ходу – у Франції в моді концепція Slow food – «повільна їжа».

На жаль, секрету довголіття «по-українськи» не існує, однак саме час поставитись до свого життя відповідально та переломити цю ситуацію. Чому б не скористатися досвідом Фінляндії, яка на початку 1970-х посідала перше місце у світі за кількістю смертей від серцево-судинних захворювань, але перехід на більш здорову їжу та мода на фізичні вправи на свіжому повітрі зробили свою справу – на разі більше 70% фінів займаються і чудово виглядають довгі і довгі роки. Максимально використовуйте те, що дала вам природа, любіть себе та оточуючих і не забувайте подорожувати та збирати секрети вічної молодості по всьому світу!

Підготувала Галина ТЕЛИЧУК 
спеціально для “Живи активно!”

 

Також читайте “Синдром передчасного старіння – причини та способи боротьби”

“8 міфів про секрети краси та молодості”