Якщо ви мрієте про гарну поставу та струнку фігуру, вас зацікавить такий різновид фітнесу, як пілатес. Що це таке та «з чим його їдять» знає співзасновник і тренер студії пілатесу «PilatesClub» Катерина Моркотун.
— Чим цікавий пілатес і в чому переваги цього виду фітнесу?
— Можна з упевненістю сказати, що пілатес не просто цікавий, а дуже корисний комплекс вправ. Кожне заняття особливе, так як у вправах використовується різноманітний інвентар, не засумуєте – це точно! Пілатес цікавий своєю дією на організм. Найперше, що ви відчуєте, це легкість в тілі, відчуття як після гарного масажу та відсутність болю і дискомфорту в спині. А оточуючі неодмінно помітять Вашу струнку поставу.
— На скільки це складно?
— В пілатесі є різні рівні складності та модифікацї вправ. Від найлегшої та найпростішої вправи до складних, силових. Щоб відчути результат та переваги методу, потрібно починати з першого рівня і поступово збільшувати навантаження.
— Кому підходить і кому не підходить пілатес?
— Пілатес підходить всім, від дитини до пенсіонера. Займаються пілатесом в основному жінки, але останнім часом метод набирає популярності серед чоловіків. Мало хто знає, що даний комплекс вправ винайшов саме чоловік – Джозеф Пілатес – і на початку займались чоловіки (комплекс вправ був використаний для реабілітації військових після війни). Я можу сказати тільки одне, що пілатес може не підходити тій людині, яка в принципі не сприймає сконцентровані тренування в повільному темпі. Є такі типи людей, яким необхідні інтенсивні рухи.
— Як швидко можна привести себе в форму за допомогою цього виду спорту?
— Пiлатес направлений на здоров’я спини та всього органiзму в цiлому. А схуднення i приведення себе у гарну форму – це побiчна дiя. Отож, вагомi першi результати можна отримати через 1-2 мiсяцi регулярних занять (2-3 заняття на тиждень). Швидких результатiв не обiцяю. Потрiбно докладати зусилля i не лінуватися відвідувати тренування.
— Які вправи Вам подобаються найбільше? Які поради Ви можете дати людям, які вагаються, чи займатися їм пілатесом?
— Менi подобаються всi вправи без винятку, тому, що кожна вправа має сенс та «відпрацьовує» рiзнi м’язи. Найважливішим є те, що потрiбно розумiти користь i отримувати задоволення вiд тренувань, тільки тодi результат та гарний настрiй гарантовані!
Спілкувалася Ася Дан
Читайте також:
Базові вправи йоги – здорове довголіття