Таємниці жіночності існують?

 

На запитання «Чи цінується жіночність сьогодні?» 96% опитаних чоловіків відповіли «так».

Мабуть, ви неодноразово помічали, що поруч із привабливим чоловіком часто йде, здавалося б, зовсім посередня жінка. У той час як справжні красуні-розумниці бувають самотні. Справа в жіночності! У когось вона є, хтось намагається спалити її у вогні фемінізму, а хтось просто не вміє нею користуватися. Для початку пропонуємо розібратися, з чим ми маємо справу, а вже потім засвоювати секрети та переваги цього феномену.

 

Жіночність – не риса характеру і не елемент стилю

Усім нам притаманні характерні гендерні стереотипи – звичні уявлення про те, як повинні виглядати та вести себе чоловік та жінка. Але усі узагальнення (анекдоти про типову жіночу чи чоловічу поведінку) спростовує дослідниця Маргарет Мід, яка стверджує, що характер, який ми часто «приписуємо» тій чи іншій статі, може бути лише одним з варіантів людського характеру. Саме тому немалий багаж суто чоловічих звичок не заважає деяким жінкам залишатися чарівними та жіночними. З часом знівелювався образ жінки як тендітної і напівживої від затягнутого корсету особи, яка тільки те й робить, що вишиває хрестиком і втрачає свідомість. Не обов’язково щодня носити сукню і високі підбори. Деякі жінки з короткою зачіскою та в кросівках теж виглядають не гірше, ніж у вечірній сукні.

Жіночність – це так природньо

Розуміння концепту «жінка» і суть жіночності в різні періоди розвитку людства були далеко не однозначними. Але численні наукові дослідження зводяться до того, що все жіноче, як правило, асоціюються з природним. Саме репродуктивні функції жінки зближують її з природою. Тому жіночність пов’язують із материнством (її пік наступає під час і після вагітності), лагідністю, незахищеністю. Чим природніше виглядає жінка, тим жіночнішою вона виглядає в очах чоловіка. Виникає запитання: то чи потрібно по дві години стояти перед дзеркалом і одягати кілограмову маску макіяжу? Інший аспект – невимушеність. Природа створила жінку слабшою й емоційнішою, ніж чоловік. Усі спроби здаватися сильною і самостійною, коли дійсно є потреба у підтримці, виглядає штучно, а отже – відштовхує. Але не варто забувати про те, що й емоцій повинно бути вміру.

Жіночність не дорівнює секс

Слід взяти до уваги, що секс і гендерна відмінність (читайте ‒ жіночність) поняття не завжди тотожні. Прямо протилежна жіночності тільки відкрита сексуальність. Справжня жінка підсвідомо проявляє свою сексуальну зацікавленість, особливо поряд із представниками сильної статі. Щоправда, це не повинно виглядати вульгарно. Недарма великий кутюр’є ХХ століття Ів Сен-Лоран сказав: «Для того, щоб бути привабливою, жінці достатньо мати чорну спідницю, чорний светр і йти під руку з чоловіком, якого вона кохає».

Жіночність – це впевненість у собі

Переломним для ролі жінки в суспільстві вважається XVII століття, коли почали рушитися канони сприйняття жінки, як домогосподарки. Зараз від них не залишилося і сліду. Сучасна жінка – активна та самостійна, крокує в ногу із чоловіком, виконує різні ролі. Усе це не зменшує її жіночність, а навпаки – посилює її. У структурі ідеалу жіночності виник один впливовий фактор – впевненість у собі. Самореалізованість дозволяє жінці позбутися комплексів, стати вільнішою у своїй поведінці, активніше заявляти про себе. Але й тут дається взнаки інше: чоловіки часто сприймають це як виклик. Тоді вступає в силу інша складова жіночності, її основні інструменти – це, любов, щирість, терпіння і вміння проявляти слабкість.

Як воно, залишатися жінкою в будь-якому місці й у будь-який час знає Леся Мудрак – авторка чутливої інтимної лірики, хороша дружина і мама та просто одна із найжіночніших представниць прекрасної статі:
 
  “Жінка – це мембрана часу, його граційний зміст, і, переверзійний хід…
  Вона – шах і вона – мат… Вона закінчується в собі раз і назавжди, аби не кінчитись Кимось…», – так я колись написала про своє     відчуття  Бути жінкою.
  Жінка – енерджайзер душі, це – рушій безуму й раціональності. Вона – гримуча суміш світла і танцю ста чортів.
  Феномен жіночності для мене полягає у справжності і природності того, що ти робиш для світу…”
 
 
 

(фото Тамари Маркелової)

Підготувала Ася Дан