Яблука запобігають серцевим захворюванням

У “яблучний сезон” варто знати, що захисний ефект від одного яблука на день може бути еквівалентним дії статинів для пацієнтів старше 50 років.

Адам Бріггс (Adam Briggs) та його колеги з університету Оксфорда (Великобританія) використали математичну модель для аналізу впливу статинів або вживання одного яблука на день на найбільш поширені причини судинної смертності у пацієнтів віком 50 років і старше.

Згідно з отриманими даними щоденний прийом статинів 17,6 млн дорослих людей дозволить скоротити щорічне число судинних смертей на 9400. Дослідники припускають, що вживання одного яблука на день дорослими у віці старше 50 років може запобігти або відстрочити близько 8500 смертей в результаті серцевого нападу та інсульту щорічно в одній лише Великобританії. Також вчені стверджують, що захисний ефект від одного яблука на день може бути еквівалентним дії статинів для пацієнтів старше 50 років, які їх не приймають. Крім того, включення яблук у раціон не передбачає побічних ефектів, на відміну від призначення статинів, серед побічних ефектів яких захворювання м’язів (міопатія) і цукровий діабет.

Зазначивши, що обидва підходи до профілактики серцево-судинних захворювань – як дієтологічний, так і фармацевтичний – можуть бути потенційно ефективними для значного зниження смертності, автори дослідження дійшли висновку, що заклик до вживання лише одного яблука на день, виправдовує себе в рамках сучасної медицини і має менше побічних ефектів.

Статин – препарат, дія якого спрямована на зниження холестерину в крові.

Briggs A., Mizdrak A., Scarborough P. A statin a day keeps the doctor away: comparative proverb assessment modelling study // BMJ. – 2013. – Vol. 347. – f726.

Також читайте “Дієта DASH – лікарі рекомендують”

“Ходіння творить чудеса – цього разу для людей з хворобою Паркінсона”

“Дієта для серця”