Добре, якщо про холестерин ви чуєте тільки з реклами по телебаченню, але якщо це стосується вашого здоров’я, то краще не сидіти склавши руки, а розібратися у причині його виникнення.
1. Харчування
Стати поштовхом для підвищення холестерину може вживання великої кількості насичених жирів. Особливо багаті на «жири» свинина, яловичина, телятина, молоко, яйця, масло, сир. Вистачає їх і в фасованих харчових продуктах з кокосовою, пальмовою або олією какао; в маргарині, комбіжирах, більшості видів печива, крекерів, чіпсів та інших подібних харчових продуктах. Тим часом, складні вуглеводи (фрукти, овочі, крупи тощо), що містять велику кількість пектину, допомагають виводити з організму холестерин, зменшують підвищену здатність крові до згортання і, отже, здатність до утворення тромбів.
Споживання насичених жирів можна знизити, обмеживши у своєму раціоні кількість свинини, яловичини, баранини. М’ясні продукти рекомендується вживати у вареному вигляді. З м’яса птиці краще видаляти шкіру і, бажано, звести до мінімуму вживання субпродуктів, таких як магазинні пельмені, ковбаса, копченості. Слід збільшити до 1–4 г на день споживання лососевих, скумбрії, тунця, палтуса тощо.
Дієта мусить задовольняти потреби організму у вітаміні В6, а також в органічному йоді. Для цього добре підходять морська капуста, кальмари, морський гребінець, мідії тощо.
2. Маса тіла
Переїдання – ще один крок до підвищення холестерину. Достатньо збільшення маси тіла на 4 кг від норми – і енергопостачання організму починає здійснюватися виключно за рахунок жиру. Далі, в результаті неповного згоряння жиру, утворюються шкідливі проміжні продукти окислення, що сприяють додатковому синтезу холестерину. Чим більша маса тіла, тим легше організм втягується у процеси посилення жирового обміну.
Однак, прагнучи знизити калорійність харчування, не забувайте про його різноманітність та повноцінність.
3. Фізична активність
Вправи покращують метаболізм і допомагають спалити зайві калорії. Регулярні фізичні вправи «працюють» і на користь серця: вони знижують кров’яний тиск і збільшують рівень «хорошого» холестерину, що транспортує жири з артерій назад до печінки, де вони переробляються, а також зменшують рівень «поганого» холестерину, який зумовлює утворення атеросклеротичних бляшок і закупорювання артерій.
4. Вік і стать
Як правило, після 20 років у крові людини починає підвищуватися рівень холестерину. Чоловіки стикаються з цією проблемою раніше. У жінок рівень холестерину залишається відносно низьким до настання менопаузи, тому в цей період вони менше схильні до ризику захворювання коронарних артерій у порівнянні з чоловіками того ж віку.
5. Спадкова схильність
Якщо у членів вашої родини підвищений холестерин, то вам необхідно ретельно слідкувати за своїм здоров’ям, щоб уникнути подібних проблем.
6. Куріння
Куріння знижує «хороший» холестерин і суттєво підвищує загрозу серцево-судинних захворювань.
Якщо у людини, що палить, навіть незначно підвищений рівень холестерину, то ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця у неї в 9 разів вищий, ніж у некурців з нормальним рівнем холестерину.
7. Загальний стан здоров’я
Пам’ятайте про регулярні медогляди і тримайте під контролем стан серцево-судинної системи.
Пам’ятайте про причини підвищення холестерину і вам з легкістю вдасться уникнути проблем зі здоров’ям.
Також читайте “Що ховається за обіцяним «спалюванням жирів»?”
і заходьте на відео “Які продукти виключити з раціону, щоб знизити холестерин? Дещо про сало”