Як чай покращує здоров’я і сприяє схудненню

Чай улун (іноді його ще називають оолонг)  – напівферментований чай, що за ступенем ферментації перебуває між зеленим і чорним. Це типовий китайський чай, про який довгі роки не знали в Європі, оскільки вивозити за межі Китайської імперії його було заборонено.

Улун – рекордсмен за вмістом антиоксидантів, завдяки чому заслужено може називатися «еліксиром молодості», оскільки бореться з вільними радикалами, які руйнують клітини і провокують старіння. Висока антиоксидантна активність допомагає боротися і з атеросклеротичними змінами судин, зменшувати холестеринові бляшки, що відклаються на стінках судин. Отож, він потужно оздоровлює серцево-судинну систему, є найкращою профілактикою інфарктів і інсультів, а також допомагає зменшити прояви артеріальної гіпертензії. Особливо важливо те, що , при вживанні чаю улун, в крові збільшується вміст гормону адипонектину, від якого залежить розвиток цукрового діабету другого типу, атеросклеротичних захворювань серця і судин та ожиріння.

Крім розщеплення холестерину, улун має унікальну властивість сприяти виведенню тригліцеридів, які не менше, ніж холестерин, пошкоджують судини і погано впливають на роботу серця.

Така різнопланова активність щодо розщеплення жирів робить його водночас і  чудовим природним засобом для пасивного схуднення.

Однією з  найцінніших його властивостей також є відома протиракова активність. Поліфеноли, що місяться в листочках улуну, знижують активність ракових клітин. В одному з досліджень описаний випадок, коли регулярний прийом чаю допоміг цілком видужати від раку шлунка. Крім цього улун покращує травлення, активізує роботу травного тракту.

Чай улун має унікальну здатність сприяти схудненню за рахунок активізації обміну речовин. За даними експериментів, у тих, хто регулярно випиває кілька його порцій, під час фізичного навантаження спалюється в середньому вдвічі більше калорій, ніж у тих, хто п’є звичайний зелений чай. Крім того,  з’ясувалося, що у жінок, які випивають перед їдою чашку улуна, калорії згоряють на 10% активніше, ніж у тих, порівняно з тими, хто пив звичайну воду, і цей показник не залежить від фізичної активності людини. Ті жінки, які пили звичайний зелений чай, витрачали тільки на 4% більше калорій порівняно з тими, хто пив воду.

До інших корисних властивостей чаю Улун можна віднести його здатність активізувати роботу мозку, позбавляти від депресії, покращувати стан шкіри і зменшувати прояви алергії. Проведені дослідження показали, що хворі на атопічний дерматит, які випивають більше 1 літра чаю Улун в день, вже через місяць заявляють про покращення стану шкіри.

Найпопулярніший серед улунів – чай молочний улун.

Ніжного молочного аромату досягають двома способами. Перший –  дорогий і складний спосіб: кущі обробляють легким сиропом з кубинського тростинного цукру, а під корінь поливають розведеним молоком, після чого кущ обсипають рисовими висівками. У другому випадку, вже зібране листя обробляють молочним екстрактом.

Цьому виду чаю властивий не тільки букет корисних якостей, а й особливий смак і аромат, який не втрачається при кількаразовому запарюванні (навіть до 8 разів),  розкриваючи щоразу по-новому свій характер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чай масала

Корисні добавки до чаю